4 grzechy recesji
Czytaj także

Każdy przedsiębiorca nie zależnie od branży, w której działa, powinien w czasie obecnego spowolnienia gospodarczego wystrzegać się pewnych rzeczy. Ekonomiści prześcigają się w tworzeniu rankingów grzechów głównych. Zespół przejdznaswoje.pl wybrał cztery kluczowe błędy, które mogą okazać się zgubne dla przedsiębiorstw.

Błąd 1. Ciągłe zwolnienia w firmie
Przedsiębiorcy, którzy bez przerwy redukują zatrudnienie, muszą liczyć się ze spadkiem zainteresowania ze strony potencjalnych pracowników. Nikt nie będzie chciał pracować w firmie, która przy gorszej sytuacji na rynku pozbywa się załogi.

Błąd 2. Ogólna obniżka cen
Zbijanie cen w czasie kryzysu może wyrządzić więcej szkód niż przynieść korzyści. Niższa cena wpływa na sposób postrzegania danej marki przez klientów. Obniżona wartość będzie miała długofalowe skutki i może okazać się szczególnie niekorzystna jeżeli firma zdecyduje się na ekspansję franczyzową.

Błąd 3. Mała wytrzymałość na trudności gospodarcze
Przedsiębiorca, który traci wiarę i wyrywa sobie włosy z głowy przy każdej turbulencji znacznie traci na uznaniu w oczach pracowników. Biznesmen bez nadziei i wizji nie może prowadzić samodzielnego przedsiębiorstwa.

Błąd 4. Brak komunikacji z załogą
Komunikat wypełnia przestrzeń, a przy jego braku mogą narodzić się plotki. Pogłoski w firmie są zabójcze. Demotywują pracowników i zwiększają dystans do kadry zarządczej.
Czego jeszcze powinni wystrzegać się przedsiębiorcy?

Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Napisz na info@przejdznaswoje.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego w zakładce kontakt.

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Recesja.jpg