Kup ShelterBox i pomóż światu
Czytaj także

Pomysłodawca akcji, zauważył pewną lukę w pomocy, osobom poszkodowanym przez kataklizmy. Po latach pracy w akcjach humanitarnych, stwierdził, że chociaż pomoc doraźna poprawiła się, to dalej niewiele robi się, aby ofiarom powodzi, trzęsień ziemi czy pożarów zapewnić byt, przez kilka dni po kataklizmie.

Wykorzystując zdobyte doświadczenie i międzynarodowe kontakty opracował on specjalne pudełko- kontener, które zawiera wszystko czego poszkodowane osoby mogłyby potrzebować.

 

Na spodzie każdego ShelterBox znajduje się 10 osobowy namiot, zaprojektowany przez firmę Vango, tak aby przetrwał silne opady deszczu, wiatr i ekstremalne temperatury. Namiot można podzielić na kilka mniejszych pomieszczeń, dzięki dołączonym ściankom działowym.

 

Oprócz schronienia w pudełku znajdzie się coś dla najmłodszych- kolorowanki i zestaw kredek. Nie jet to może wiele, ale pomoże wywołać uśmiech na twarzy dzieci.

Najwięcej miejsca w ShelterBox zajmują materiały zapewniające ciepło i bezpieczeństwo. Maty termiczne i izolacyjne, koce i urządzenia do uzdatniania wody.

 

Dla ocalałych z katastrofy, ważna jest możliwość w miarę szybkiego powrotu do codzienności. Pomaga w tym umieszczony w każdym kontenerze, zestaw podstawowych narzędzi, który pomoże naprawić uszkodzony dobytek lub zbudować prowizoryczne schronienie.

Sercem każdego pudełka, jest palnik, który spala wszystko od benzyny po starą farbę.

 

Przydatne okaże się też samo opakowanie. Pudełka ShelterBox są niezwykle wytrzymałe, lekkie i wodoodporne. Zdarzało się już, że służyły za zbiorniki wody pitnej a nawet jako kołyska, dla nowo narodzonego dziecka.

 

Kontener wraz z wyposażeniem to koszt 409 funtów. Osoby, które zechcą ofiarować tę kwotę, wiedzą w zupełności na co zostaną przeznaczone ich pieniądze. Dzięki temu na konto fundacji szybko wpływają nowe środki, a ShelterBox sprawdza się w wielu zakątkach świata.

 

Adres internetowy:

 

shelterbox.org

 

Foto:shelterbox.org

 

Czytaj też:


Betonowe schronienie, które zmieści się w torbie

 

InterShelter- igloo dla każdego

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

box-contents.jpg 19ba4243bea60962db33ceb03b898d2e_box.jpg