Reklama w kawie- to nie żart.
Czytaj także

OnLatte. Firma Oleksiy Pikalo wynalazła specjalne urządzenie – robota, który nakłada na napoje „ z pianką” reklamę ze spożywczego karmelu.

 

Skonstruowali oni drukarkę do napojów, jak sam twórca mówi – nakłada ona cienką warstwę karmelu na pianę . Aby urządzenie wiedziało co ma rysować należy wgrać np. zdjęcie grafiki z komputera. Specjalne oprogramowanie je przetworzy i po podstawieniu kubka z napojem – umieści na wierzchu.

 

Ponieważ produkt jeszcze nie jest na sprzedaż jego system druku się zmienia. Pikalo powiedział w jednym z wywiadów, że na tę chwilę otrzymał już ponad 503 zamówienia. I to bez pytania o cenę. Większość z nich wpłynęła od baristów ze Stanów Zjednoczonych, którzy widzą w tym wynalazku ciekawy sposób na zwiększenie swoich dochodów.

 

„ Każdy patrzy na swój czy czyjś napój przed pierwszym łykiem, widząc jakieś logo, bądź tekst, można na dłużej ściągnąć uwagę potencjalnego klienta”

 

 

Zamówienia można wysyłać bezpośrednio do firmy. Twórca nie jest jeszcze pewien ile może kosztować urządzenie , ale podaje widełki :

 

  • między 500 a 1500 $ (1500 – 4500zł)

 

Produkt idealnie nadaje się do komercyjnych zastosowań w promocji marki czy logo. Specjaliści z dziedziny marketingu stwierdzili, że jest w stanie wywołać efekt „wow”. Najważniejszy z punktu widzenia reklamy oddźwięk.

 

Pikalo sam o pomyśle „ na początku wydawało mi się to śmieszne, ale gdy zaczęliśmy otrzymywać komercyjne zamówienia, stwierdziliśmy że to ma sens.”

 

Rzucił pracę w firmie inżynierskiej projektującej systemy bezpieczeństwa i otworzył firmę cateringową, która obecnie obsługuje wiele imprez w Waszyngtonie. Jak sam twierdzi reakcja klientów np. na portret Obamy na pianie pozwala mu optymistycznie patrzeć w przyszłość.

 

 

Adres internetowy:

 

onlatte.com


Zdjęcia:

 

onlatte.com

Podobne artykuły:


Czerwona herbata z espresso

 

Muzz na kawę na wynos.


Agencja oferuje reklamy z mchu i bakterii

 

Inteligentna reklama na kółkach pomysłem na biznes

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

kawa.JPG