Sleepbox umożliwia sen gdziekolwiek jesteś
Czytaj także

 

Sleepbox to mały, elegancki kontener o wymiarach podstawy 2m na 1.4 metra i o wysokości 2,3 metra.

 

Głównym elementem wyposażenia jest łóżko o długości 2 metrów, wyposażone dodatkowo w elektroniczny system zmiany pościeli. Jeżeli klient chce spędzić czas w luksusowych warunkach może skorzystać z normalnej pościeli za dodatkową opłatą.

 

Budka została wyposażona w system wentylacyjny, system alarmowy, telewizor LCD i bezprzewodowy internet. Jest tam również dość miejsca na przechowanie bagażu.

 

Po wyjściu gościa, rozpoczyna się zmiana pościeli i uruchamia się lampa kwarcowa, która oczyszcza wnętrze. Pomieszczenie można wynająć na czas nie krótszy niż 15 minut i spędzić w nim kilka godzin.

 

Według pomysłodawców opłaty za pobyt mogłyby być pobierane przy wydawaniu elektronicznego klucza, którym otwiera się budkę.

 

Sleepbox może być z powodzeniem wykorzystywany:

  • na dworcach kolejowych,
  • na lotniskach,
  • w centrach handlowych.

 

Jego podstawową funkcją jest zapewnienie chwili relaksu i odpoczynku podróżnym, którzy nie chcą tracić czasu, lub nie maja go wystarczająco na szukanie hotelu.

 

Pracownia architektoniczna przedstawiła kilka możliwych rodzajów wykończenia wnętrz, od najprostszych ze stali nierdzewnej po bardzo eleganckie wyłożone drewnem.

 

Sleepbox dzięki swojej uniwersalności może pełnić tez inne funkcje, nie tylko publiczne.

 

A. Goryainov i M. Krymov zwracają uwagę na możliwość wykorzystania ich projektu w korporacjach, jako na przykład unikatowej przestrzeni do spotkań w wąskim gronie. Ciekawym pomysłem byłoby wykorzystanie budki w hostelach i na campingach w krajach o ciepłym klimacie.


Adres internetowy:

 

arch-group.org

 

Foto: arch-group.org

 

Czytaj też:

Mini pracownia pomysłem na firmę

Dobry pomysł na interes - gwiezdna kabina

H2Office pomysłem na nawodne biuro

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Sleepbox-by-Arch-Group-13.jpg Sleepbox-by-Arch-Group-14.jpg