Tatuaż ? Poproszę. Zrób go i Ty.
Czytaj także

Skąd pomysł na otworzenie studia tatuaży?

MM:Pomysł na taki rodzaj działalności przyszedł mi 15 lat temu. Wtedy jeszcze polski rynek tatuaży przypominał pustynię. Był to raczej temat tabu niż sposób na zarabianie pieniędzy. Kiedy otwierałem swoje pierwsze studio na ulicy Targowej, poza mną w Warszawie działało jeszcze tylko jedno takie miejsce. Gdy zobaczyłem, jak wielkim zainteresowaniem się cieszy i jak dużo osób przychodzi, postanowiłem zająć się tym na poważnie. Po siedmiu latach otworzyłem drugie studio na ulicy Chmielnej. Myślałem o otworzeniu trzeciego, ale sam bym sobie robił konkurencję, bo trzy w jednym mieście to już za dużo. Poza tym nie problem jest otworzyć studio, najważniejsze jest – kto w nim pracuje. Od samego początku stawiałem na jakość wykonywanych tatuaży. Dlatego osoby, które zatrudniałem, zawsze były profesjonalistami w pełnym znaczeniu tego słowa.

Czyli największym problemem jest znalezienie odpowiedniego pracownika?

MM: Tak, to największy problem. Osoba, którą teraz zatrudniam, jest po Akademii Sztuk Pięknych, co nie znaczy, że do wykonywania tego zawodu potrzebne jest specjalistyczne wykształcenie. Jednak trzeba mieć to coś, aby wykonywać tatuaże.

Kim jest statystyczny klient studia tatuaży?

MM: Najczęściej na tatuaże decydują się kobiety i to właśnie one stanowią największą część klientów. Obecnie 80% odwiedzających nasze studio to właśnie kobiety. Wbrew stereotypom tatuaże nigdy nie były domeną mężczyzn. Podobnie sytuacja wyglądała 15 lat temu, gdy otwierałem pierwsze studio. Wtedy kobiet i mężczyzn było w miarę po równo.

Jak obecnie wygląda konkurencja na tym rynku?

MM:  Warszawa jest dużym miastem. Zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych są tysiące, natomiast renomowanych marek studiów tatuaży jest zaledwie pięć na rynku. Co pewien czas powstają nowe, ale równie szybko upadają.

Czy to jest dobry sposób na biznes?

MM: Nie tylko dobry – ale bardzo dobry. Na prowadzeniu jednego studia tatuaży można zarobić miesięcznie do 15 tys. zł. Cena wyjściowa jednego prostego tatuażu, którego wykonanie trwa nawet 10 minut to 200 zł. Powód jest prosty: rzeczy potrzebne do wykonania tatuażu są jednorazowego użytku. Wszystkie studia w Polsce i na świecie korzystają z materiałów, które po wykonaniu tatuaży są do wyrzucenia. To są tak zwane koszty stałe. Natomiast klienci zazwyczaj decydują się na tatuaże w cenie 400–500 zł.

Dlaczego zdecydował się Pan na sprzedaż licencji franczyzowej?

MM: Jeden z moich znajomych, który zajmuje się biznesem, podpowiedział mi, żebym się tym zainteresował. Po pierwsze Yakuza to rozpoznawalna marka i do tego kojarzona z najwyższą jakością. I na tym można zrobić dobry interes. Moje studio ma swoje logo, które jest rozpoznawalne nie tylko w Warszawie, ale i w Polsce. Mam za sobą 15 lat działalności i teraz, gdy ktoś zobaczy smoka i napis Yakuza, dobrze wie, że chodzi o studio tatuaży. Do tego ludzi, których wytatuowaliśmy, nie liczy się w setkach, a dziesiątkach tysięcy, zatem grono zadowolonych klientów jest dosyć pokaźne. Powstaje wiele nowych miejsc robienia tatuaży, które szybko upadają. My mamy za sobą wieloletnie doświadczenie i wiedzę, którą chcemy się podzielić.

Jakie są warunki podpisania umowy franczyzowej?

MM:  Osoba zainteresowana otworzeniem Yakuza Studio Tatuażu powinna przeznaczyć na inwestycję przynajmniej 80 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 40 tys. zł, natomiast opłata bieżąca to 2 tys. zł miesięcznie. Do tego osoba pracująca w studio odbędzie przeszkolenie. Mamy również wymogi odnośnie do sprzętu, na którym się pracuje, i barwników, które naszym zdaniem są najlepsze. W zamian oferuję swoje logo i doświadczenie, jak kierować studiem, aby przynosiło dochody. Inwestycja w studio tatuażu Yakuza powinna zwrócić się po upływie ośmiu miesięcy. Dobrze jest też, aby osoba myśląca o tym biznesie interesowała się tatuażami.

Czy oferta franczyzy odniesie sukces?

MM:  Nie nastawiam się, że zgłosi się do mnie sto osób. Będę zadowolony, jeżeli w ciągu roku zadzwonią do mnie trzy, cztery osoby, które otworzą studia pod moim logo i będą dobrze wykonywały swoją pracę. Będzie mi miło, jako twórcy tej marki, jeżeli po latach studia Yakuza będą funkcjonowały w kilku miastach.
Rozmawiał Tomasz Zdunek

Koszt inwestycji: ok. 80 tys. zł

Jednorazowa opłata licencyjna: 40 tys. zł

Miesięczna opłata licencyjna: 2 tys. zł

Ile można zarobić miesięcznie: do 15 tys. zł

Wymogi lokalowe: ok. 30–50 m²

Adres internetowy:

Zdjęcie: 

yakuza.pl

Podobne artykuły:

Dr. Tattoff- studio de tatuażu

Artykuł dodany z programu partnerskiego Łowca

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

tatuaz.jpg