Zakładamy firmę - pierwsze kroki
13 komentarzy
Jak założyć własny biznes ? Skoro już tutaj dotarliście to znaczy, że macie pomysł i chcecie założyć własną firmę. Zakładanie firmy krok po kroku
Komentarze
Zuzanna1992 | 17 marca 2017
Troszkę się zmieniło od 2009 roku. Teraz mamy więcej możliwości. Radzę wziąć do ręki cudowną lekturę Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę. Wtedy ruszycie z biznesem, bo skoro mnie się udało to Wy także możecie :)
Paweł | 18 sierpnia 2016
Po założeniu firmy kolejnym krokiem jest projekt logo - polecam www.nlogo.pl - tanio i profesjonalnie
Jakub | 18 marca 2015
Jakiś czas temu czytałem o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji :) "Proinnowacyjny Klaster Biznesu jest instytucją opartą na transferze wiedzy i doświadczenia, która wypracowywać będzie innowacyjne rozwiązania organizacyjne i technologiczne w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem zmierzające do optymalizacji procesów biznesowych zarówno członków klastra, jak i podmiotów zewnętrznych" ciekawe..
Adek | 03 grudnia 2013
Bardzo pomocny poradnik, niestety założenie firmy to tylko początek. Trzeba się ciągle kształcić i polepszać swoja widzę na rynku z dobrych źródeł np http://finansefakty.pl/rachunki-firmowe/ oraz forum finansowo-biznesowego na dobrym poziomie http://forum.finansefakty.pl/. Pozdrawiam
Maja78 | 21 sierpnia 2013
Firmy powstają bo pracodawcy nie zatrudniają nowych pracowników, a jeśli się zdecydują to proponują im głodowe warunki. Sama byłam zmuszona do założenia firmy choć koniunktura nie jest najlepsza a do tego koszty prowadzenia działalności. Czy zarobię czy nie ZUS należy zapłacić. Dlaczego nie jest tak jak np. w Norwegii że płaci się określony (stały) procent od dochodu. Ponad to zastanawiałam się nad wynajęciem biura ale koszty byłyby zdecydowanie za duże. Dodam , że z zawodu jestem architektem. Firmę zarejestrowałam w Warszawie, choć mieszkam w Otwocku. Skorzystałam z usług wirtualnego biuro, przy okazji mogę polecić firmę www.chmielna2.pl. Udostępniono mi adres, przygotowali stronę (za 400 PLN) oraz mam opcję przekierowania połączeń przychodzących na komórkę. Zachęcam do wiary w siebie i szukania oszczędności.
Ewa | 28 marca 2011
Wiele osób posiadających kapitał zastanawia się jak go zainwestować, aby przynosił zyski. Warto tu zastanowić się nad zainwestowaniem w prowadzenie hotelu, domu weselnego czy restauracji. Zwłaszcza, że są to coraz bardziej dochodowe interesy w Polsce. Ważną kwestią, którą należy rozważyć decydując się na tego typu działalność, jest wybór jego lokalizacji, ale nie tylko. Równie ważną sprawą jest wybór odpowiedniego obiektu, a właściwie jego projektu, który zapewni gościom wygodę na odpowiednim poziomie. Bardzo funkcjonalne, ciekawe i atrakcyjne cenowo projekty tego typu obiektów posiada w swojej ofercie firma KB Projekt http://www.kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php .
admin | 06 kwietnia 2010
ZUS wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym wynosi trochę ponad 330 zł przez pierwsze 2 lata działalności. Ale ważne dla kogoś kto jej wcześniej nie prowadził. Ubezpieczenie zdrowotne w tym jest wliczone w kwocie około 244 zł reszta to ZUS.
Tomasz81 | 05 kwietnia 2010
Czy kwota zus 250 miesięcznie to kwota z ubezpieczeniem zdrowotnym? Bo z tego co wyczytałem samo zdrowotne w 2010 to około 233 zeta a zus przez pierwsze dwa lata to 30% najniższej krajowej czyli 395,1. Dlaczego w 2009 sam zus wynosił około 113 zeta ??
mulik | 15 grudnia 2009
a jaki abonament+telefon najlepiej wziac na firme, zeby oszczednie wyjsc pod koneic miesiaca?
Robert | 02 listopada 2009
NIP tak można odebrać osobiście. Wszystko zależy od urzędu. Generalnie REGON też już 14 dniach jest dostępny. Wszystko jest winą poczty bo listy doręczają tak długo. Nie wierzysz - sprawdź datę stempla pocztowego. Na dodatek zwykłym listem a nie poleconym!
1  2  >  >>