PrzejdźNaSwoje   >   edukacja
Tag: edukacja
Dodano 10 września 2012 | Dodał: Robert
Mobilne centrum nauki pomysłem na biznes
Nauka to część naszej kultury, która w ogólnym znaczeniu służy wyjaśnianiu funkcjonowania świata. Na ciekawy pomysł, związany m.in. z nauką wpadli doktoranci z Uniwersytetu Stanford, którzy wymyślili bus edukacyjny, o nazwie SparkTruck.
Czytaj całość
Dodano 09 września 2009 | Dodał: Robert
Kilka porad na start, czyli jak stać się rekinem biznesu
Podręczniki akademickie nie dostarczają początkującym przedsiębiorcom wielu informacji, tak bardzo potrzebnych na starcie. Przedstawiamy kilka porad, zebranych od ludzi świata biznesu, którzy osiągnęli zawodowy sukces.
Czytaj całość
Dodano 16 czerwca 2009 | Dodał: admin
Biznes marzeń
Każdy przedsiębiorca ma swój biznes marzeń. Może to być inna działalność niż ta, którą prowadzi. Z reguły ludzie boją się podejmować wyzwań i realizować życiowe pasje z dwóch powodów: strachu przed porażką i braku kapitału.
Czytaj całość
Dodano 09 czerwca 2009 | Dodał: admin
Pionierem być
Czy warto być pierwszym na rynku? Nauczyciele akademiccy wolą stawiać to pytanie inaczej. Pod jakimi warunkami pionierzy rynku okażą się szczęśliwcami, a co spowoduje, że będą przegrani. Na pytanie to próbowali odpowiedzieć wykładowcy ze Stanowego Uniwersytetu w Kalifornii.
Czytaj całość
Dodano 18 maja 2009 | Dodał: Robert
Drugie życie kolczyków
Ochrona środowiska jest dla nas coraz ważniejsza, a świadomość ekologiczna coraz większa. Nic więc dziwnego, że jak grzyby po deszczu pojawiają się firmy które ze starych używanych przedmiotów robią nowe, naprawdę ładne rzeczy. Przyzwyczailiśmy się do zeszytów z makulatury, torebek robionych ze starych przyrządów gimnastycznych ( o czym pisaliśmy już w przejdznaswoje.pl). Całkiem nowy pomysł zaprezentowała natomiast kanadyjska firma produkująca biżuterię.
Czytaj całość
Dodano 05 maja 2009 | Dodał: admin
GradeFund wynagradza za stopnie
Jakiś czas temu prezentowaliśmy Państwu ciekawą witrynę internetową, która powstała w Wielkiej Brytanii – SmartyCard. Dzięki niej najmłodsi mogli uczyć się ciekawych rzeczy i otrzymywać za swoje postępy edukacyjne nagrody.
Czytaj całość
Dodano 17 marca 2009 | Dodał: admin
Nauka, zabawa, kontrola, nagroda - SmartyCard
Co dzieci mogą znaleźć w internecie? Gry, zabawy, zagrożenia – zapewne wszystko. Wielu rodziców chciałoby aby ich pociechy korzystały tylko mądrze. Dla takich właśnie dzieci lubiących naukę powstał właśnie ciekawy portal.
Czytaj całość
Dodano 10 stycznia 2009 | Dodał: admin
3 Źródła finansowania dla początkującego przedsiębiorcy
Jednym z istotnych aspektów, który należy rozważyć przed rozpoczęciem działalności, jest kwestia finansowa. Wielu początkujących przedsiębiorców ma innowacyjny pomysł, ale ma również duże trudności z pozyskaniem funduszy na jego zrealizowanie.
Czytaj całość
Dodano 25 listopada 2008 | Dodał: admin
Jaki masz w sobie geniusz?
W 1972 roku David Galenson studiował ekonomię na uniwersytecie w Harvardzie. Pewnego dnia był świadkiem następującego Profesor na pierwszych zajęciach z przedmiotu o sztuce holenderskiej pokazał słuchaczom renesansowy obraz Madonny i Jezusa, poczym stwierdził „ Pablo Picasso stworzył tę kopię obrazu Raphael’a kiedy miał 17 lat”. Po chwili nauczyciel zapytał studentów: „ A co wy zrobiliście ostatnio?”.
Czytaj całość
Dodano 21 pażdziernika 2008 | Dodał: admin
Jak wpaść na świetny pomysł na biznes
Jak wpaść na świetny pomysł? Sztuka znajdywania innowacyjnych rozwiazań. Dobry pomysł jest podstawą każdego odnowienia lub zmiany. Ważna jest umiejętność stworzenia nowego pomysłu, zanim rozpoczniemy działalność, lub kiedy już ją prowadzimy i konieczne są modyfikacje. Tworzenie pomysłów może być stymulowane zarówno w sposób pasywny jak i aktywny.
Czytaj całość
1  2  >  >>