PrzejdźNaSwoje   >   ekologia
Tag: ekologia
Dodano 18 lipca 2012 | Dodał: Robert
Hotel dla roślin
Coraz więcej jest na naszym rynku hoteli dla psów i kotów, zresztą to nas już nie dziwi. Ale czy ktoś pomyślał np. o naszych, równie ukochanych co zwierzęta, roślinkach?
Czytaj całość
Dodano 18 lipca 2012 | Dodał: Robert
Bio Clean czyli jak wykorzystać resztki jedzenia
Jak wiemy w naszych kuchniach produkowana jest duża ilość organicznych odpadków, czy to podczas przyrządzania posiłków czy zwyczajnie jako resztki na talerzu. Zamiast wyrzucać popsute lub niedojedzone pożywienie do kosza, podpowiadamy jak je wykorzystać w przyjazny dla środowiska sposób.
Czytaj całość
Dodano 17 lipca 2012 | Dodał: Robert
Biodegradowalne buty
Pisaliśmy już w zeszłym roku o biodegradowalnych butach. Jednak te, które chcemy opisać sporo się od nich różnią. Czy swoim wyglądem przypominają but, oceńcie Państwo sami.
Czytaj całość
Dodano 06 lipca 2012 | Dodał: Robert
Papierowa butelka na wino
Szklane butelki, korek z dębu korkowego, odpowiedni kształt kieliszków i tworzony przez wieki ceremoniał pozwalają w pełni docenić szlachetny trunek. Być może już niedługo część tej tradycji odejdzie do lamusa, ponieważ pewna firma z Wielkiej Brytanii oferuje zamiast szklanych butelek ekologiczne zamienniki wykonane z papieru.
Czytaj całość
Dodano 26 czerwca 2012 | Dodał: Robert
Ogród na ścianie
Ilu ludzi mieszkając w mieście pełnym spalin, hałasu, zanieczyszczonego powietrza nie chciało by choć na chwilę odetchnąć, zrelaksować się na łonie natury, zwyczajnie odpocząć od nudnej, szarej codzienności? Z pewnością większość z nas.
Czytaj całość
Dodano 15 czerwca 2012 | Dodał: Robert
„Moja historia na talerzu” czyli coś dla alergików
Francuska restauracja Mon Histoire dans l’assiette stworzyła menu, które jest całkowicie wolne od 11 najczęściej występujących alergenów. Zbawienie dla osób niezdolnych od jedzenia pewnych produktów…
Czytaj całość
Dodano 28 lutego 2011 | Dodał: Robert
Eco trend – biodegradalne buty
W erze wielkiego zainteresowania ekologią, każdy chce wszystko robić zgodnie z naturą. Christiaan Maats i Dirk-Jan Oudshoorn chcą ułatwić to zadanie, proponując nam ekologiczne obuwie.
Czytaj całość
Dodano 03 listopada 2010 | Dodał: Robert
ShowerProfesor w nowym wydaniu.
Myślenie o ekologii i oszczędzaniu to jedno, a realizacja to drugie. Każdy z nas to zna. Nie kupuj pond to co potrzebujesz, dojeżdżaj komunikacją ą miejską, bierz prysznic zamiast kąpieli no i nie dłużnej jak...no właśnie.
Czytaj całość
Dodano 16 kwietnia 2010 | Dodał: Robert
Powietrzny plastik tworzywem przyszłości
Rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne produkty i szybujące ceny ropy natchnęły Toma Malone do założenia własnej firmy. MicroGREEN opracowuje tanią metodę wypełniania plastiku bąbelkami powietrza.
Czytaj całość
Dodano 17 marca 2010 | Dodał: Robert
Eco Business Forum 2010
W dniach 13-14 kwietnia 2010r, w hotelu Kyriad Prestige w Warszawie, odbędzie się konferencja „Eco Business Forum 2010” organizowana przez powstający portal www.ecologytime.com. Dwudniowe wydarzenie poświęcone będzie eko innowacjom w biznesie. Pierwszy dzień dotyczyć będzie ogólnych zagadnień związanych z ekologicznymi innowacjami. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak tworzyć innowacje, jak je promować, jak zdobyć na nie finanse oraz jaki mogą mieć one wpływ na rozwój i wizerunek firmy.
Czytaj całość
<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>