PrzejdźNaSwoje   >   recykling
Tag: recykling
Dodano 09 stycznia 2014 | Dodał: nicky
Elektroniczne odpady pomysłem na własny biznes
… a dokładniej mówiąc elektroniczne pojemniki na śmieci, które mają za zadanie optymalizować rozwiązania logistyczne dla branży gospodarki odpadami i recyklingu.
Czytaj całość
Dodano 12 marca 2013 | Dodał: Robert
Biura z recyklingu pomysłem na biznes
Na początku działalności małych firm jednym z problemów z jakimi się one borykają to koszty wynajęcia biura, które pochłaniają znaczną część dochodów. Stąd wiele młodych firm ogranicza tego typu wydatki. Dlatego ciekawym pomysłem jest zaproponowanie tanich, przestronnych i funkcjonalnych miejc do pracy, jak to się dzieje w Belgii.
Czytaj całość
Dodano 06 marca 2013 | Dodał: Robert
Wytwórnia papieru toaletowego Biała Koza
Japońska firma Oriental Co Ltd pokazuje światu pomysł na recykling zużytego papieru. Oferuje ona bowiem maszynę o nazwie White Goat, która przerabia zużyty papier biurowy na papier toaletowy.
Czytaj całość
Dodano 28 lutego 2013 | Dodał: Robert
Tekturowe biuro
Filc, drewno, papier, szkło. W ostatnim czasie te materiały są w ogromnej mierze wykorzystywane we wszelakich wnętrzach. W sumie logiczne, bo koszt niewielki a i efekt potrafi zaskoczyć nawet największych sceptyków. A jak większość mówi, proste rozwiązania są najlepsze.
Czytaj całość
Dodano 28 lutego 2013 | Dodał: Robert
Zioła w szklanej butelce pomysłem na ekologiczny biznes
Obecnie świeże zioła dostępne są praktycznie w każdej kuchni, najczęściej w plastikowych czy ceramicznych doniczkach lub pojemnikach. Jedna z firm proponuje inny rodzaj opakowań – szklane butelki z recyklingu.
Czytaj całość
Dodano 01 lutego 2013 | Dodał: Robert
Recyklingowe torby rowerowe ze Szwajcarii
Tydzień temu napisałem o polskiej firmie Foliklo, która robi torby z recyklingu. Pojawiły się głosy, że to gorsza kopia szwajcarskiej firmy Freitag. Postanowiłem zbadać temat. Zapraszam do lektury.
Czytaj całość
Dodano 23 stycznia 2013 | Dodał: Robert
Foliklo – unikalne torby z recyklingu
Podstawową ideą i celem wrocławskiej firmy Foliklo jest zmiana przeznaczenia rzeczy, które powszechnie uznawane są za bezużyteczne. Jak głosi jedno z haseł firmy: Foliklo to nowe ze starego, Foliklo to czyste z brudnego.
Czytaj całość
Dodano 15 listopada 2012 | Dodał: Robert
ekobrokers – pozbądź się śmieci przez internet
Serwis ekobrokers.pl to platforma internetowa, za pośrednictwem której można znaleźc najlepszą na rynku ofertę odbioru czy unieszkodliwienia odpadów.
Czytaj całość
Dodano 13 listopada 2012 | Dodał: Robert
Meble robione ze starych części rowerowych
Na świecie co roku powstaje mnóstwo oryginalnych projektów mebli. Większość niestety albo kończy swój żywot w przysłowiowej szufladzie albo jest niezbyt funkcjonalna. Pewna projektantka z sukcesem tworzy i sprzedaje meble robione ze starych części rowerowych, które nie dość, że są ciekawe to jeszcze jak najbardziej nadające się do codziennego użytku.
Czytaj całość
Dodano 24 pażdziernika 2012 | Dodał: Robert
Recykling zużytych pieluch pomysłem na biznes
Niektórzy twierdzą, że rzeczy typu jednorazowe pieluchy, podpaski, wkładki higieniczne czy pieluchomajtki nie nadają się do recyklingu. Jeśli dalej tak twierdzą to są w błędzie. Otóż firma Knowaste ze Szkocji z sukcesem jest przetwarza.
Czytaj całość
1  2  >  >>