Fundusz Inwestycyjny StartMoney zainwestował w spółkę technologiczną Freeky Games

Fundusz StartMoney poszukuje projektów pod inwestycje z różnych sektorów gospodarki – ważne aby pomysł biznesowy miał potencjał wzrostu, a zespół projektowy był chętny do współpracy z inwestorem i chciał się poważnie zaangażować w realizację projektu.

Inwestycja w spółkę Freeky Games jest pierwszą zrealizowaną w ramach funduszu StartMoney – mówi Piotr Berliński, analityk Funduszu StartMoney. – Jej przykład pokazuje, że sam pomysł na biznes jest sprawą kluczową ale niewystarczającą do osiągnięcia sukcesu. Równie ważną rolę odgrywają zaangażowanie zespołu projektowego w jego realizację oraz chęć współpracy z inwestorem. Zespół Freeky Games to świetni fachowcy, jednocześnie mocno zorientowani na biznes – rozumieją, że jako inwestorzy stoimy po ich stronie i razem możemy zbudować wartość tego przedsięwzięcia. Wierzymy, że sukces gry Deathmatch Village będzie dużą zachętą dla innych pomysłodawców do skorzystania z oferowanych przez fundusz StartMoney środków – dodaje Berliński.

Fundusz Inwestycyjny StartMoney został powołany przez Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii Fundację Uniwersytetu Łódzkiego. Jest to fundusz typu venture capital, który posiada 8,5 mln na realizacje inwestycji. Inwestuje zarówno w pomysły na biznes, w start-upy, jak i w istniejące przedsiębiorstwa. Interesujące projekty są analizowane pod kątem wykonalności, atrakcyjności rynkowej oraz potencjału wzrostu i dochodów jakie projekt może przynieść. Fundusz posiada własne środki na wszelkie potrzebne na tym etapie prace analityczne. Na rozwój każdego projektu, który zostanie wybrany do inwestycji Fundusz StartMoney może przeznaczyć do 200 tys. euro. Jeśli potrzeby finansowe będą większe – Fundusz StartMoney dysponuje dodatkowym kapitałem, nawet do kilku milionów złotych, którym może dokapitalizować rozwój przedsięwzięcia.

Zespół Funduszu StartMoney posiada wieloletnie doświadczenie w ocenie pomysłów, rozwoju i budowaniu biznesów wykorzystujących innowacje. Analitycy i doradcy funduszu wiedzą, jak współpracować zarówno z młodymi pomysłodawcami, którzy zakładają pierwszy biznes, z przedsiębiorcami z kilkuletnim doświadczeniem, jak i z naukowcami z uczelni, którzy chcą wdrożyć wyniki swoich badań. Znają specyfikę pracy i potrzeby każdej z tych grup. Dzięki temu w procesie inwestycyjnym są partnerem, który razem z pomysłodawcą pracuje na sukces realizowanego projektu.

Fundusz inwestycyjny StartMoney został założony dzięki dofinansowaniu ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej. Więcej informacji na stronach: www.startmoney.pl lub www.ciat.uni.lodz.pl 

——————————-

Źródło i kontakt dla mediów:

Fundusz Inwestycyjny StartMoney
Maria Głowacka
mglowacka@uni.lodz.pl
gsm: 669 561 710
tel.: 42 635 49 84

studio PRowokacja Agencja Public Relations
Agnieszka Burzyńska / Martyna Zajder
agnieszka.b@studiopowokacja.pl / biuro@studioprowokacja.pl
gsm: 691 91 00 37 / tel.: 42 209 17 45

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top