Od czego zacząć planowanie biznesu?

Marketing jak ktoś kiedyś powiedział jest dźwignią postępu. W dzisiejszym świecie jeżeli nie stosujemy skutecznego marketingu to kto będzie wiedział, że oferujemy świetny produkt?

Internet daje nie ograniczone możliwości. Kto powiedział, że otwarcie sklepu w Rzeszowie pozwala pozyskać klientów tylko z Rzeszowa? Zakładamy sklep internetowy, robimy tłumaczenia na kilka języków i już cały świat stoi otworem. My Polacy mamy jeszcze kompleksy w stosowaniu tej metody.

Bądź kreatywny, odnieś “SUKCES”


Masz dobry produkt, chcesz się pokazać globalnie to dobrze trafiłeś.

Odkąd wynaleziono internet to świat odwrócił się do góry nogami, tradycyjne formy sprzedaży straciły sporo na znaczeniu, ktoś otworzy one million dollar homepage i w miesiąc zarobi 1 mln dollarów.

Naszym problemem jest to, że nie potrafimy myśleć o biznesie jak Amerykanie – otworzyć stronę gdzie będę sprzedawać piksele na reklamę, kto to kupi?- tak właśnie większość z nas sobie o tym projekcie pomyśli, a Amerykanie wciąż powtarzają:

… biznes się robi, a nie o nim myśli….

Czy wiecie, że przeciętny milioner z zachodniej europy i ameryki zanim osiągnął swój sukces zbankrutował 2-3 razy? Pewnie nie.

Wyobrażenia o tym, że trzeba otworzyć firmę odnieść sukces i koniec, są w Polsce mocno zakorzenione. Nikt nawet nie rozważa jak ważną sprawą jest bankructwo – uczy! Oczywiście u nas bankructwo oznacza jedno – zapis myślowy – a co sobie o mnie sąsiedzi pomyślą (!!)

Więc teraz robimy tak – zapominamy o tym wszystkim czego nas uczyli, nie analizujemy czy to wypali czy nie, a może jednak, nie bo to, bo tamto, tylko bierzemy się do pracy.

W czym jestem dobry? – jakie mam hobby, ile mam oszczędności, na czym się znam, jakie mam wykształcenie – a przecież życie nam pokazuje, że nie zawsze to ma znaczenie.

Arystoteles Onasis (najbogatszy człowiek świata w latach 70 i 80) miał podstawowe wykształcenie, ale uwaga nie dajcie się zwieść to media pokazują tylko ludzi którzy osiągnęli sukces bez wiedzy, tych jest jak na lekarstwo, za całą resztą stał naprawdę dobry model biznesowy. Przemyślana strategia i dobre finansowanie.

A właśnie jak to jest z finansowaniem teraz – jesteśmy w dobrej sytuacji, czy jesteś za UE, czy przeciw to właśnie po wstąpieniu do niej mamy olbrzymie możliwości darmowego finansowania. Tak DARMOWEGO! – zobacz jak zdobyć dotację.

Choćby inkubatory przedsiębiorczości, oni załatwiają biura, Internet, rachunki, obsługę prawna za grosze. Pieniądze na otwarcie firmy, każdorazowo dofinansowania na środki trwałe, na innowacyjne technologie itd. Trzeba tylko chcieć szukać informacji.

Zakładanie firmy

A teraz pomysł jaki wybrać, a może jakiś nowatorski wejść w nisze – tak byłoby najlepiej mało konkurencji, możliwość dyktowania cen – pamiętajcie wojna cenowa jest zawsze najgorszym rozwiązanie walki z konkurentem, zniszczysz Siebie i jego. Jest to szczególnie ważne w czasach kryzysu – uczmy się od wielkich korporacji one wówczas ceny podnoszą, a nie obniżają.

W Polsce dalej najważniejszym argumentem wyboru artykułów jest cena. Ale zapewnie w niedługiej przyszłości i to zacznie się zmieniać.

My przedstawiamy Państwu na tej stronie dużo pomysłów, w większości żadnej z tych firm jeszcze w Polsce nie ma! Wystarczy zadzwonić dogadać się odnośnie licencji przejść szkolenie i jesteśmy na swoim. 

A może warto po prostu zrobić coś podobnego i samemu dojść do własnego know-how. Jeżeli potrebujesz stworzyć umowę , przeanalizować już istniejącą – skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy My ci pomożemy.

  • Pomysł,
  • Analiza,
  • Planowanie,
  • Finansowanie,
  • Realizacja

Cała filozofia otwierania firmy, następnie dochodzi tylko kontrola.

Skupmy się na potrzebach, co jest potrzebne i co może być potrzebne w przyszłości. Dzień w dzień otrzymujemy informacje o firmach, które dopiero powstają, oferując nowatorskie usługi.

Właśnie taka jest idea tego portalu, nowatorskie idee, a nie jak wszędzie prace chałupnicze. To znajdą Państwo na innych witrynach.

Platformy sprzedaży jak allegro, czy ebay są doskonałym testerem naszej możliwości sprzedażowej. Wystarczy się zarejestrować i juz można sprzedawać – pamiętając że samo allegro liczy ponad 8 mln użytkowników. 8 MLN! To są Twoi przyszli klienci.

Jeżeli myślisz że nikt w Polsce nie kupuje przez Internet to jesteś w błędzie rynek dzisiaj jest już szacowany na kilka mld (miliardów) zł! Kilka miliardów. W roku 2010 to Bedzie juz około 10 mld zł. To są pieniądze po które możesz sięgnąć.

Myślisz Sobie – nawiązałbym współpracę, ale nie znam języka – żaden problem My się możemy w Twoim imieniu porozumieć z partnerem zagranicznym – określić warunki współpracy, przygotować umowę, określić budżet a co najważniejsze zdobyć na wszystko dofinansowanie.

Na koniec zapamiętaj najważniejsze:


…w biznesie wygra ten co będzie dzielił pracę pośród tych co się na niej znają, a nie robił wszystko sam, żeby pozornie zaoszczędzić…

Życzymy sukcesów

Zespół przejdznaswoje.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top