Jak handlować na aukcjach internetowych

Sprzedający:

  • może wystawić produkty na 30dni,
  • koszt wystawienia jest niższy bo około 20 gr max,
  • funkcja automatycznego przedłużania sprzedaży,
  • stały monitoring produktów,
  • większa możliwość prezentacji swoich produktów,

Kupujący:

  • zdecydowanie większy wybór, większa konkurencja między sklepami powoduje niższe ceny,
  • większe bezpieczeństwo – sklepy z reguły zakładają doświadczeni użytkownicy i firmy więc i ryzyko maleje (ale zawsze istnieje,

Musimy pamiętać jedno , że sklepy maja i minusy:
Dla sprzedających są to prowizje od sprzedaży sięgające aż 8%(teraz zmienili na 6%) – bardzo dużo, dlatego cena wystawienia jest zachęcająco niska. Niestety musimy teraz płacić za zbytnią popularność serwisu allegro w Polsce, który w zasadzie jest monopolistą na naszym rynku.

Może przesiadka na ebay, lub swistak.pl?
Ceny wysokie, czy niskie , prowizje, zyski itd – jedno nie ulega wątpliwości allegro ma dzisiaj 5mln użytkowników, więc i Twoich klientów- zarejestruj się już dzisiaj i zacznij zarabiać:

Jak zwiększać przychody z aukcji na allegro czy ebay:
Porady te są oparte na wiedzy autora tekstu (wieloletniego użytkownika allegro) , oraz ludzi, którzy na codzień zajmują się doradztwem z zakresu handlu internetowego.

Przede wszystkim to badanie marketingowe- sprawdź, które gałęzie, kategorie generują największą sprzedaż, ludzie spędzają za dużo czasu i pieniędzy przeskakując z kategorii do kategorii sprzedając produkty, których nikt nie chce.

Nigdy nie staraj się konkurować z dużym sprzedawcą – przedsiębiorca, lub sprzedawca może mieć i z reguły ma dużą moc kupowania towarów po dużo niższej cenie niż TY – więc i sprzeda taniej od Ciebie,

Jak możesz sprzedawać coś osobno to zrób to – pamiętaj, że firmy zarabiają na dodatkach, a nie na głównych produktach – jak kodak sprzedawał tanie aparaty, po kosztach, a zarabiał później na kliszach itd.

Dzisiaj widzimy to samo – konsole są sprzedawane po cenie fabrycznej, ale gry i gadżety, jak pady już nie.

Zarejestruj się i zacznij działać!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top