John Deere diament na wykresie kończy dekadę wzrostu?

Dziś inne podejście do spółek. Na tapecie dzisiaj John Deere sticker DE.NYSE

Pokusiłem się o swoją strategię, gdyż jutro 16.05.2024 mamy wyniki Deere.

Od marca 2020 roku kurs spółki wzrósł ze 100$ do 440$ w zasadzie bez korekty. Wykres poniżej.

Co warte nadmienienia to Volumen jest non stop malejący. Od marca 2021 roku i osiągnięciu 400$ kurs akcji w zasadzie konsoliduje się w czymś co można by nazwać diamentem. Nie widzieliśmy żadnej głębszej korekty.

Deere to oczywiście wielki producent maszyn rolniczych a te jak wiadomo poprzez dotacje w EU i USA kosztuje absurdalne pieniądze. Każdy producent czy to Deere czy Deutz winduje cenę katalogową maszyny gdyż i tak dużą część sfinansuje biurokracja.

Jutro są wyniki. Konsensus rynkowy zakłada spadek zysku o 23%. Deere to 2000 dealerów w Ameryce Północnej i 3700 globalnie. Lider rynku.

Co na temat spółki myślą analitycy. Znalazłem 1 opinię JP Morgan z ceną docelową 425$ [aktualnie 413$]. Wskaźnik opcji call do put się równoważy. Słowem nuda. Ale czy napewno? RSI neutralne.

Deere w Lutym 2024 poinformował , że widzi spowolnienie sprzedaży i zapotrzebowania na maszyny szczególnie w rejonie Europy, oraz Afryki południowej. Tnie prognozy i przewiduje spadek sprzedaży 10-15% w 2024. Konkurent CNH prezentując niedawno wyniki kwartalne – które przebił ostrzegł, że widzi gwałtowne spowolnienie w sektorze. Spółka jest od szczytów ponad 20% niżej (12 miesięcy)

Spadków nie widzimy za to u Deere. Konsolidacja trwa. Dla mnie wybicie dołem 400$ będzie oznaczać swobodny spadek. Pamiętajmy , że formacja diamentu w 80% formowania na szczycie wykresu wybija dołem. To tylko statystyka.

Strategia wybicie jutro 400 aktywuje short [BE przebicie do góry 400$]. pozycja PUT poniżej 390$. Min pół roku czasu. Wybicie jutro 452$ anuluje całe dywagacje.

Target? Średnia 100 sesyjna na wykresie miesięcznym aktualnie 270$ – zasięg wszystkich poprzednich korekt. Krótkoterminowo 350$ – średnia 200 sesyjna wykres Tygodniowy [ aktualnie 20% niżej]

Nic nie rośnie w linii prostej i nic nie spada w linii prostej.

To nie jest porada inwestycyjna. Moje zyski moje straty.

Robert Handzel

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top