Mieć własną firmę – jak to jest

A prawda jest taka, że to niema nic do czynienia ze szczęściem , a wyścig szczurów jest szybki jak nigdy. Kiedy inwestujesz swój cały czas , wszystkie pieniądze, pomysłowość i bycie z rodziną, nie możesz powiedzieć, że to jest łatwe.

Większość pracowników zaczyna pracę o 9 kończy o 17 wraca do domu i delektuje się wolnym czasem – będąc przedsiębiorcą zaczynasz o 6 kończysz nie rzadko o 22, wracasz i nawet śnisz o swoim biznesie. Taka jest prawda o byciu przedsiębiorcą.

Udało nam się dotrzeć do wielu artykułów, wywiadów z ludźmi , którzy przez wiele lat byli właścicielami własnych firm i oto kilka spostrzeżeń:

To jest stresujące. Jeżeli myślisz, że spotkanie z szefem potrafi być ciężkie, to znaczy że musisz spotkać samego siebie. Zwłaszcza kiedy twoje oszczędności zbliżają się do czerwonej linii , a czeka poważna inwestycja, którą przewidziałeś. Twoja karta ma już wykorzystany maksymalny debet, kredyt już zaciągnąłeś na mieszkanie, znajomi oczekują zwrotu pieniędzy – a Twoja firma czeka na rozwój, albo to jakoś wykombinujesz szybko , albo zbankrutujesz i nikomu nic nie oddasz tracąc jeszcze wiele. To jest jeden z wielu czynników, który może się Tobie zdarzyć.

To się nigdy nie kończy. Jak wcześniej wspomniałem pracownik firmy jest doceniany za to co robi, czasem dobrze płacą, wraca do domu i spędza czas z rodziną, znajomymi, realizuje swoje hobby. Jesteś na swoim – zapomnij. Cały czas myślisz o firmie i problemach , zwłaszcza kiedy dopiero zaczynasz, jesteś szefem, strategiem, technologiem, odpowiadasz za kadry, prasę, inwestycje, marketing. Zawsze wracając do domu będziesz myślał jak zrobić coś lepiej. Trudno w tym wszystkim znaleźć spokój.

To bywa frustrujące. Pomyśl co byś zrobił gdyby przyszła paczka z twoimi zamówieniami i została uszkodzona , a na następny dzień musisz pokazać je klientowi, a co się okaże, że kampania reklamowa musi zostać wstrzymana z przyczyn naturalnych itd. Nigdy nie wiesz co się czai za rogiem , a tego typu przypadki zdarzając się w równych odstępach. Więc gdzie tutaj jest wygoda i luz bycia przedsiębiorcą? Trzeba myśleć pozytywnie i znajdywać szybko czasem śmieszne rozwiązania.

To potrafi nagrodzić. Nigdy więcej możesz nie znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie potrzebna tak bardzo twoja kreatywność. Jak sprzedaż wzrośnie, zaczniesz zarabiać, a produkty lub serwis , który oferujesz będą się sprzedawać. Bywa ekscytujące zdobycie kolejnego klienta poprzez swoja ciężką pracę.

przejdznaswoje.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top