Najczęściej podrabiane produkty.

Zaczynając od towaru numer jeden :

1.Układy scalone – według lekkich szacunków roczne straty z tego tytułu koncernów międzynarodowych to ~100 mld $ (!!),

2.Buty, buty i jeszcze raz buty. W Polsce oazą do niedawna był Stadion dziesięciolecia. Wszystkie marki w rozsądnie niskiej cenie. Koncerny wydaja krocie na marketing, rozwój a Chińczycy bez skrupułów podrabiają owoce ich pracy. W samych tylko Stanach Zjednoczonych ponad 40% wszystkich wykrytych przypadków podróbek dotyczyła obuwia. Straty przedsiębiorstw z tego tytułu ~12 mld $. Adidas jest najbardziej dotknięta marką przez oszustów z Azji.

3.Ubrania w tym koszulki, dresy itd. firmy szacują ze na całym świecie 14% sprzedaży „oryginalnych” produktów stanowią podróbki,

4.ELEKTRONIKA – kupując coś na ulicy, na straganie masz duże prawdopodobieństwo posiadania podróbki. Elektronika, baterie, radia itd. W samych tylko Stanach aż 8% rocznie sprzedaży elektroniki stanowią podrabiane wyroby,

5.Baterie Panasonic – słynna sprawa gdy w jednej z największych sieci handlowych Ameryki należało wycofać wszystkie baterie tego producenta bo były podróbkami, wybuchały i doprowadzały do samozapłonu !!

6.Telefony komórkowe. Dziś Chińczycy podrabiają już wszystkie modele od Nokii przez samsunga po iPhona. Nie respektują żadnego prawa, ani własności,

7.Torebki, plecaki – stanowią aż 7 % całej sprzedaży podrabianych dóbr tylko w US,

8.Louis Vitton – wystarczy się przejść koło Polskich straganów by na niemal każdym stoisku zauważyć charakterystyczny wzór na torebkach, nikt oczywiście nie reaguje, służby pobierają opłaty targowe, a podrabianego towaru udają że nie widzą. Ciekawostka – 90% wszystkich sprzedawanych torebek tego producenta na ebay to podróbki (!!) Portal umywa ręce twierdząc, że tylko dostarcza platformę sprzedaży.

9.Zegarki – trudno rozpoznać podróbkę od oryginału. Czas dopiero odkrywa tandetę. Stanowią 7% ogólnej sprzedaży towarów podrabianych. Tylko w zeszłym roku wygenerowały sprzedaż na poziomie ~13mld $

10.Leki – tutaj świat notuje straty w wysokości 32 mld $ (!!) Trzeba mieć sumienie by je podrabiać. Zamiast zbawiennych substancji – wapno z barwnikiem. 

Jak widać z powyższego podróbki stanowią olbrzymi przemysł. Większość z nich powstaje w Chinach. Dopóki ludzie nie zaczną się zastanawiać skód taka duża różnica w cenie dopóty wielkie koncerny, małe firmy będą bankrutować przez właśnie tych oszustów.

Załóż swoja firmę, wydaj olbrzymie pieniądze na badania , marketing i rozwój i później oglądaj jak Chińczycy na tym zarabiają. 

Pozdrawiamy

Adres internetowy:

wto.org

Zobacz również:

Jak opatentować wynalazek?

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top