Pomysł na bezpieczne miasto

Od poniedziałku 22.06.2009 Stopdecriminaliteit.nl (zatrzymaj przemoc) publikuje na swoich łamach mapę miasta, na której zaznaczane są miejsca w których doszło do łamania prawa. Różne rodzaje przestępstw zostały zaznaczone odmiennymi kolorami. Na przykład na niebiesko wyróżniono włamania, a wybicia okien zaznaczono kolorem czerwonym.
Użytkownicy mogą wpisać swój kod pocztowy, a na mapie ukażą się wyniki dotyczące ich dzielnicy. Dane można też sortować po dacie.

Oprócz interaktywnej mapy użytkownicy znajdą na stronie informacje dotyczące najnowszych przestępstw. Powstał też dział dla świadków naocznych zdarzeń, którzy za pośrednictwem strony dowiedzą się do kogo należy się zgłosić.

W mieście Utrecht do włamań dochodziło w ubiegłym roku średnio 6 razy dziennie. Nie dziwi więc fakt, że w portalu znajdziemy szczegółowe informacje jak zachować się w takiej sytuacji, a funkcjonariusz opowie nam jak zapobiegać włamaniom.

W czasie wakacji rusza też akcja „Utrecht veilig”. Wyjeżdżający na wczasy mogą zgłosić ten fakt w najbliższej komendzie, a patrol policyjny sprawdzi co dzieje się w ich domu czy mieszkaniu dwa razy w tygodniu. Usługa ta jest bezpłatna.

Poprzez te działania policja chce trafić do jak największej liczby osób i sprawić, że mieszkańcy będą bardziej czujni i przez to bezpieczni.

Pomysł ten pokazuje, że innowacyjność jest w cenie również w sektorze publicznym. Portal stworzony przez funkcjonariuszy będzie miał również przełożenie materialne. Do bezpiecznego miasta Utrecht przyjedzie więcej turystów, którzy w znaczący sposób zasilą jego budżet.

Adres internetowy:

stopdecriminaliteit.nl

Foto: stopdecriminaliteit.nl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top