Wordle- pomysł na innowacyjne Tagi

Wordle to dziecko młodego projektanta Johnatana Feinberga, który przy pomocy programu Java ze zwykłych słów stworzył ciekawą formę.

Żeby zrobić Wordle wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić okienko tekstem. Po chwili naszym oczom ukaże się zabawna chmurka i rozbudowane menu. Przy pomocy narzędzi możemy dowolnie personalizować dzieło. Dostępne opcje to zmiana czcionki, wielkości liter, kolorów, koloru tła, ułożenia wyrazów względem siebie itd.

Zamiast wpisywać slogany do okienka można podać URL własnej strony i otrzymać chmurkę Wordle z najczęściej używanymi przez nas wyrazami.

Utworzone przez internautów obrazy są ich własnością i mogą być bez przeszkód powielane. Można ich użyć do ozdobienia strony internetowej, nadrukować na ubranie, wykorzystać do projektu innowacyjnej wizytówki. 

Oprócz własnej bazy Wordle można korzystać też z rozbudowanej galerii na stronie. Jest to ciekawa inspiracja ponieważ znajdziemy tam chmurki i krzaczki z niemal całego świata.

Właściciel serwisu daje internautom bardzo szerokie prawa dostępu, nie ma jednak możliwości kooperacji biznesowej. Wordle jest, było i będzie aplikacją non-profit. 

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli wykorzystać Wordle muszą pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z regulaminem dotyczącym samej strony i podawaniu źródła z którego otrzymali „chmurki”.

Adres internetowy:

wordle.net

Foto: wordle.net

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top