Barek jest zasilany energią słoneczną i wygląda jak nowoczesna kantyna. Jest przyjazny dla środowiska, a jego ceny nie są wygórowane.
Co noc Müvbox staje się z powrotem tylko kontenerem, po to żeby rano przeistoczyć się w przyjazny lokal. Trwa to niecałe 2 minuty.
Oferta restauracji to tylko świeże produkty lokalne: homary, owoce morza, pizza i inne smakołyki.
Autorem pomysłu jest Daniel Noiseux, który swoją przygodę z biznesem zaczynał 25 lat temu. Dziś posiada już kilka restauracji i patronuje młodym innowacyjnym przedsięwzięciom takim jak Müvbox.
Kontener składa się i rozkłada w ciągu 1,5 minuty. Całkowita aranżacja: rozstawienie stolików, krzeseł i baldachimów trwa około 15 minut. Restauracja pomieści jednocześnie 28 osób, połowa miejsc to miejsca siedzące. Do obsługi barku należy zatrudnić 3-4 osoby.
Podłoga kontenera została zrobiona z przerobionych opon, a panele słoneczne pokrywają około 40% zapotrzebowania energetycznego. Podstawowa cena oscyluje wokół 150 000$ (435 000 PLN) i obejmuje: przerobienie kontenera, oświetlenie i projekt zewnętrzny.
Müvbox swoim nabywcom oferuje wiele korzyści:
- łatwy transport droga morską i lądową,
- dopasowanie do potrzeb kupującego,
- możliwość wizualnego dostosowania do oferowanych towarów.
Kontener idealnie nadaje się do sprzedaży ciastek, przekąsek a nawet do urządzenia w nim mobilnej kawiarni. Są to tylko sugestie, mówi właściciel Daniel Noiseux, prawdziwe wykorzystanie zależy od nabywcy. Dwa egzemplarze Müvbox stoją już w Londynie i Reykiawiku, a ich pojawienie się związane było z szumem medialnym i stało się wydarzeniem.
Adres internetowy:
Foto: muvboxconcept.com
Zobacz też:
Własny kontener pomysłem na biznes
Zużyte kontenery pomysłem na własną firmę
Domy w kształcie kontenerów pomysłem na biznes