Drewniane, zdrowe i ekologiczne zabawki pomysłem na biznes

Ostatnio coraz częściej słyszymy o problemach Chińskich producentów zabawek. A to farba szkodliwa, a to plastik.
A prawda jest taka, że sami uzależniliśmy się od dostaw z państwa środka. Wszystkie możliwe zabawki są już tam produkowane. Stare przedsiębiorstwa dawno upadły. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy. Nikt wcześniej nie przejmował się jakością produktów – cena była najważniejszym wykładnikiem użyteczności. Ale czasy się zmieniają.

Coraz bogatsze społeczeństwo zaczyna pozwalać sobie na dużo lepsze jakościowo produkty i co najważniejsze bezpieczniejsze. Ron Voake bo tak nazywa się założyciel i projektant nie nadąża z produkcja własnych zabawek wykonanych całkowicie z drewna, czystego bez farb lakierów itp.

Dzięki problemom Chińskich producentów miałem ciągle nowe telefony z zamówieniami – mówi, to jest najlepszy rok w historii i mam nadzieję, że w 2008 się utrzyma tendencja wzrostowa. Musiałem zatrudnić kilku ludzi więcej bo nie nadążaliśmy z realizacją dużych zamówień.

Świetny pomysł na własny biznes – produkować własne zabawki z drewna i sprzedawać w całej Europie. W Polsce dostęp do drewna jest duży , fakt że jego cena rośnie, ale to jest trend na całym świecie. Zresztą zawsze można zamówić duży transport z Ukrainy, czy Finlandii. Wszystko jest kwestią kalkulacji.

Trzeba zainwestować  w maszyny 10 000 – 30 000zł i na początku można nawet samemu wytwarzać zabawki, tworzyć wzory i matryce, by później łatwiej powielać.

przejdznaswoje.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top