Gadające menu? Dlaczego nie.

Nie tylko dlatego, że nie było kart menu napisanych w języku Braille, ale z powodu braku jakichkolwiek udogodnień dla osób cierpiących na podobne choroby. Postanowili temu zaradzić. Siedząc w tej restauracji pomyślały – a co by było jakby menu czytało na głos potrawy?

I to był strzał w dziesiątkę. 2 lata później i 500 000 $ wydane na inwestycje doprowadziły do powstania firmy MTT z siedzibą w Miami.

Produkt- karty menu elektroniczne z głośnikiem, i wciskanymi potrawami, a wszystko w kompaktowej obudowie. Podkładki są tak zaprojektowane, że wciskając przycisk usłyszysz rodzaj potrawy, skład, cenę.
Dodatkowo co ciekawe dla każdego jest opcja druga wystarczy wcisnąć, a kelner zaraz się pojawi bez zbędnego wypatrywania i proszenia się o obsługę.

Na samym starcie 2 sieci restauracji zamówił urządzenia, oraz ponad 30 knajp z samej tylko Florydy. Zestaw składający się z 5 menu kosztuje 3 500 $ i w 50% jest refundowany przez rząd Amerykański z tytułu zachęt dla osób niepełnosprawnych (w Polsce też są takie przepisy).

Obecnie firma pozyskuje klientów z całych stanów Zjednoczonych. Co ważne większość telewizji ogólnonarodowych pokazała ten produkt jako rewelacyjny zapewniając darmową reklamę dla firmy. Mieszkasz w Anglii, Holandii, Niemczech i myślisz co tu robić – to już nie myśl co tylko jak (!!)

Adres internetowy:
www.menusthattalk.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top