Głodny iPod ? Czemu nie – pomysł na biznes

Firma HungryPod, którą kilka lat temu założyła Catherine Keane zajmuje się …„karmieniem” przenośnych odtwarzaczy mp3 utworami z ulubionych płyt. Wystarczy tylko złożyć zamówienie, a już niedługo cieszymy się ulubionymi dźwiękami płynącymi wprost do naszych uszu. Właścicielka nie łamie prawa ściąganiem muzyki z sieci, ponieważ sama przegrywa ją z płyt. Pomysł stał się na tyle innowacyjny, że z powodzeniem zbiera coraz większe żniwa popularności.

Cena takiej usługi zaczyna się od $1,75 za płytę i choć iPod’y pochłaniają nawet 150 płyt CD, to klientów nie brakuje. Dodatkowo firma wraz z utworami ładuje nam okładkę płyty. Głównymi klientami są nowojorczycy w młodym wieku, któryż nie maja czasu na konwersję ulubionych płyt.

Prowadzenie takiej działalności wiąże się z wydatkami prowadzenia serwisu internetowego oraz posiadania sprzętu do obróbki dźwięku z płyt do formatu mp3. Dodatkowo niezbędna jest reklama, która zwabi do nas łakome iPody. No i oczywiście płyty z nagraniami.

Koszty:

– serwis internetowy wraz z profesjonalnym przygotowaniem oprawy graficznej to wydatek ok. 4000zł,

– koszty reklamy na pozostałych serwisach internetowych i sąsiedztwie to wydatek około 1300zł, za które zakupimy ulotki i wykonamy banery internetowe,

– komputer kosztować nas będzie około 3500zł.

Jakie są  koszty prowadzenia działalności: Prowadzenia takiego punktu nie wiąże się z poważnymi wydatkami, jeśli będziemy zajmować się tym sami, czyli pozostając na samozatrudnieniu. Naszymi kosztami będą jedynie koszty mediów oraz regularne uzupełnianie kolekcji płyt. Teraz tylko czekamy na klienta.

Załóżmy, że za przegranie jednej płyty zażądamy 2zł i posiadamy takie płyty, jakie posiada nasz klient, co pozwoli nam przygotować obrazu całą składankę i nie będziemy musieli jechać do klienta po jego ulubione płyty.

Średnio Nasze iPody pochłaniają około 100 albumów, co daje nam zarobek rzędu 200zł od klienta, ale nie mamy, co liczyć, że naszego klienta zobaczymy u nas w najbliższym czasie. Aby utrzymać firmę na „powierzchni” musimy obsłużyć minimum 20 klientów, co daje nam średnio jednego klienta dziennie w dniach roboczych.

Realne zarobki możemy uzyskać działając na szeroka skalę i przede wszystkim przez Internet posiadając niezbędne środki.

Adres internetowy: 

hungrypod.com

Foto: hungrypod.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top