Jak zaoszczędzić nawet do 15 000 zł rocznie

Jedną z pierwszych porad jest rezygnacja z Coffe Heaven. Zamiast pysznej latte w restauracji – przygotować podobną w domu. Oszczędności zauważysz już po 1 tygodniu. Obiad w pracy – dla wielu abstrakcja, jednak dla coraz większej rzeczy pracowników codzienność. Dostawy wprost do biur, napiwki itd. W skali roku mówimy tutaj o kilku tysiącach złotych. A co w zamian? Przygotować wiele posiłków w domu i zabrać je ze sobą. To tez kosztuje poza czasem także pieniądze, ale dużo mniejsze.

Najważniejsza oszczędność – karty kredytowe. Większość z nich oferuje nieoprocentowany kredyt przez 52 dni. Wykorzystaj to. Kupując przez cały miesiąc i płacąc kartą kredytową Twoje pieniądze leżą na lokacie i zarabiają. Pod koniec miesiąca spłacasz zadłużenie na karcie, a odsetki od lokaty pozostają na Twoim koncie – czysty zysk. Tylko pamiętaj by dokładnie kontrolować w którym dniu kończy się okres bezodsetkowy. 

Karty kredytowe są świetnym wynalazkiem ale tylko dla tych co potrafią z nich korzystać. Zapamiętaj to. Chcesz coś kupić z automatu, jak cole, batonika – zastanów się. Musisz wrzucić monety i pozbyć się pieniędzy. Karta daje tobie odroczony termin płatności. Skorzystaj z niego mądrze i zarabiaj.

Masz dzieci mieszkasz w bloku z ludźmi podobnymi do Ciebie. Może warto podzielić koszty opiekunki dogadując się z sąsiadami i łączyć Twoje dzieci z ich. Niewątpliwa zaleta w postaci zaoszczędzonych setek złotych i lepsze samopoczucie dzieci bo dorastają z rówieśnikami w bardzo małej grupce.

Kupujesz tylko oryginalne produkty spożywcze? A wiesz że kosztują one od 30 do 50% więcej od ich „nieoryginalnych„ zamienników? Pewnie nie. A czy w środku czymś się różnią? W większości przypadków nie ma żadnej różnicy. Mało tego część producentów produkuje np. płatki śniadaniowe pod kilkoma markami. A Tobie wydaje się, że czymś się różnią, a to nie jest prawdą.

Jednym z przydatnych serwisów opisywanych wcześniej na łamach przejdznaswoje.pl jest couponmom.com. W czasach kryzysu tego typu porady są nieocenione.

przejdznaswoje.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top