Przedsiębiorcy bez granic

36% głosów i pierwsze miejsce od czytelników otrzymali Xavier Helgesen i Christopher Fuchs założyciele firmy Better World Books. Od początku swojego istnienia, czyli od 2002 roku, firma ta przeznaczyła ponad 6 milionów $ na walkę z analfabetyzmem. BWB zarabia sprzedając za pośrednictwem internetu książki, które otrzymuje za darmo zarówno od osób prywatnych jak i instytucji. Firma zarejestrowana w mieście Mishawaka w stanie Indiana zatrudnia ponad 200 osób i sprzedaje 10 000 książek dziennie. Chociaż Better World Books czerpie korzyści finansowe z tylko co siódmego klienta ma przynieść w tym roku kalendarzowym 30 milionów dolarów dochodu.

Kolejne miejsce i 11% głosów poparcia przypadło firmie Impact Makers z Richmond. Pracownicy świadczą usługi konsultingowe w dziedzinie zarządzania zdrowiem i IT. W zeszłym roku na sektor medyczny przeznaczyli 9 000$ . Ich głównym celem jest zapewnienie bezpłatnej opieki medycznej nieubezpieczonym chorym osobom i pomoc w zdobyciu insuliny, leków na astmę i choroby kardiologiczne. Michael Pirron, 38 letni kierownik firmy, mówi, że prowadzi organizację „for profit”. Stara się maksymalnie zwiększyć korzyści dla społeczeństwa. Jego działalność w 2009 roku ma przynieść dochód w wysokości 600 0000$.

Ostatni stopień podium przypadł przedsiębiorcy z Londonderry. Gary Hirshberg, bo o nim mowa, były aktywista zielonych zbił majątek na przyjaznej dla środowiska produkcji jogurtów. Stonyfield farm osiągnęła w zeszłym roku obrót 300 milionów $ i kontrolowała 7% rynku. Mimo złej sytuacji ekonomicznej właściciel chciałby podnieść sprzedaż o 15% w tym roku. Jego jogurty są rozlewane do kubeczków, które można zjeść a do produkcji używa się tylko, tak zwanej zielonej energii. Gary Hirshberg co roku przeznacza 10% dochodu na akcje ratujące świat. Jego działalność spotkała się z uznaniem 7% czytelników.

Adres internetowy:
www.businessweek.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top