Koniec ery pośredniaka

Użytkownicy know-who.com to ludzie biznesu, którzy posiadają wiele cennych kontaktów, lub przyjaciół. Osoba, która zrejestruje się w portalu i zobaczy propozycję pracy, która świetnie nadawałaby się dla znajomego może polecić go na te miejsce. Jeżeli znajomy nie zarejestrował się jeszcze w serwisie można go zaprosić.

Umieszczenie ogłoszenia z ofertą pracy na łamach portalu jest bezpłatne. Jeżeli poszukiwanie skończy się sukcesem, ogłoszeniodawca musi uiścić opłatę w wysokości 5% rocznej pensji osoby zatrudnionej. Pozwala to na zmniejszenie kosztów rekrutacji nawet o 75%. 

Innowacyjność portalu polega jednak na tym, że cała społeczność korzysta na takiej transakcji i otrzymuje bonifikatę pieniężną:

  • 70% uiszczonej kwoty wypłacane jest osobie polecającej
  • 10% otrzymuje poszukujący pracy
  • 2.5% trafia do osoby, która zaprosiła osobę poszukującą pracy
  • 2.5% otrzymuje ten kto zaprosił danego pracodawcę
  • 15% to zarobek portalu

Jeżeli pracownik zakończy pracę po okresie próbnym lub w czasie jego trwania, pracodawcy przysługuje pełny zwrot kosztów. Wszelkie nagrody pieniężne trafiają do zainteresowanych stron po upływie 8 tygodni od momentu rozpoczęcia pracy.

Strona została uruchomiona w lutym 2008 roku. Od tamtej pory cieszy się uznaniem ponad 1000 aktywnych użytkowników. Portal założyli Jody Hunt i Daniel Halstead. Oboje pracowali wcześniej w sektorze HR i zebrali stosowne doświadczenie.

Portal daje możliwość zrobienia użytku z kontaktów biznesowych, bezrobotnym oferuje pomoc w znalezieniu stosownej oferty, a pracodawcom daje gwarancje, że rekrutowane osoby cieszą się dobrą opinią.

Pomysł jest bardzo ciekawy. Przeszczepienie go na polski rynek mogłoby spotkać się z odzewem, szczególnie, że nie brakuje młodych ludzi szukających pracy.

Adres internetowy:

know-who.com

Foto: know-who.com

 

Zobacz też:

Praca w domu pomysłem na życie

Jaki masz w sobie geniusz?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top