Łatwo, szybko i zielono! Pomysł na pocztę marzeń.

Ben Way, założyciel firmy, jest geniuszem z branży IT i ma na swoim koncie szereg udanych innowacji. Kadry przedsiębiorstwa zasilili również inni utalentowani pracownicy.

Viapost, zajmuje się przesyłaniem listów. Robi to jednak szybciej, ekologicznej i taniej.
Przedsiębiorcy lub osoby prywatne mogą zainstalować na swoim komputerze darmowe oprogramowanie. Wymagania systemowe to Windows XP lub Vista.

Po napisaniu listu, w programie Word, wystarczy go zapisać, kliknąć drukuj i jako drukarkę wybrać Viapost. 
Od tego momentu o pismo troszczą się już pracownicy firmy. List jest drukowany, wkładany do koperty, adresowany, znaczki zostają naklejone, a koperta trafia do najbliższego miejscu doręczenia urzędu pocztowego.

Takie rozwiązanie daje przedsiębiorcom szereg korzyści.

  • Po pierwsze oszczędność czasu. Pracownik średniej wielkości firmy, która ma bogate kontakty handlowe na przygotowanie dokumentów do wysyłki potrzebuje cały dzień. Dzięki Viapost może tylko kliknąć i zapomnieć o składaniu, pakowaniu i oklejaniu.
  • Kolejną zaletą są oszczędności finansowe. Wysłanie listu z poczty bliższej miejscu doręczenia jest tańsze. Wysyłka jednej czarnobiałej strony kosztuje 27p + VAT, każda kolejna strona to koszt 4p + VAT. List kolorowy to wydatek 34p +VAT. Kolejne kolorowe strony kosztują 8p + VAT.
  • Nie wolno też zapomnieć o środowisku. Używanie Viapost oznacza, że ciężarówki z pocztą będą miały do pokonania mniejszy dystans, do atmosfery uwolni się mniej spalin (około 80%).

Z usług mogą korzystać również Polskie firmy, które prowadzą korespondencję z Wielką Brytanią.

Sam proces dostarczenia listu trwa na razie trzy dni. Szef firmy zapewnia, że wraz z rozwojem większej sieci biur w Anglii i Europie czas ten ulegnie znacznemu skróceniu. Przedsiębiorstwo poszukuje kooperantów i planuje uruchomić międzynarodową sieć do końca 2009 roku.

Adres internetowy:

viapost.com

Foto: viapost.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top