Znaleźli oni kilka interesujących rozwiązań tego problemu. Po pierwsze zmienili kształt łopatek turbiny, tak by mogły one bardziej wykorzystać siłę wiatru do produkcji energii. I tak w ich modelach prąd zostanie wyprodukowany już przy wietrze 2m/s. Przy 20 m/s zostanie uruchomiony specjalny hamulec magnetyczny w celu zatrzymania turbiny.
Urządzenia są niezwykle małe. Można je montować np. na szczycie latarni ulicznej i nie płacić za prąd do oświetlenia. Na budynkach, domach, biurach w parkach itd. Dla wielu ludzi pokręcone łopatki turbiny przypominają sztukę. Z danych dostarczonych przez producenta wynika że urządzenie wyprodukuje :
– przy wietrze 4 m/s – 11 W energii,
– przy wietrze 8 m/s 168 W energii,
– przy wietrze 12 m/s 440 W energii
Dodatkowo producent chwali się że przy wietrze wiejącym z prędkością 6m/s elektrownia wyprodukuje rocznie 694 kWh energii co odpowiada redukcji CO2 o ponad 548 kg z atmosfery.
Firma dostarcza specjalne zaprojektowane całe maszty oświetleniowe wraz z zamontowanymi bateriami słonecznymi do dodatkowej produkcji energii. Wyposażone w 2 lamy LED urządzenia potrafią oświetlić duży plac korzystając tylko ze zmagazynowanej energii.
Odbiorcami tego typu urządzeń są głównie instytucje rządowe w Japonii i prywatne firmy. Możliwości jest wiele w stałej sprzedaży firmy są maszty z zegarami zasilanymi energią wiatru.
Firma obecnie poszukuje dystrybutorów urządzeń na świecie.
Adres internetowy:
Foto: loopwing.co.jp/en
torsemide to lasix conversion That s a good question for our oncologists