Bananowy biznes

Klientami New Leaf Paper są wielkie korporacje, ale też małe przedsiębiorstwa i organizacje dobroczynne dla których wybór produktów ekologicznych jest kwestią odpowiedzialności społecznej. Z usług tej firmy korzystają również drukarnie i artyści.

Najnowsza seria produktów tej firmy to Farm Fiber Collection. Wszystkie papiery z tej linii wykonane są w z włókien bananowców i drzew palmowych. 35 % składu to materiały przetworzone. Artykuły nie zawierają chlorynu ani innych szkodliwych substancji chemicznych, które są typowe dla tradycyjnych wyrobów papierniczych. Pomysłodawcy firmy uważają, że warto przetwarzać włókna rolnicze ponieważ każda jedna tona takich włókien uratuje 20 drzew.

W ofercie firmy są również:

  • Ekologiczne zeszyty,
  • Papier do drukarek,
  • Elegancka papeteria.

Pracownicy firmy są otwarci na współpracę. Ceny zakupu uzależnione są od wielkości zamówienia i grupy asortymentu.

Przedsiębiorstwo New Leaf Paper zostało uhonorowane szeregiem nagród, a ich produkt z 2001 roku- pierwszy ekologiczny papier do masowego drukowania książek został użyty przy produkcji wszystkich części popularnej książki Harry Potter. O swoim sukcesie i możliwościach rozwoju marek ekologicznych będzie w tym tygodniu opowiadał założyciel firmy Jeff Mendelsohn na konferencji ekologicznej w Monterey w północnej Kalifornii.

Adres internetowy:
www.newleafpaper.com

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top