Masz pomysł jak pomóc światu – masz 10 mln $

Masz pomysł który zmieni świat, albo przynajmniej pomoże milionom ludzi – to jest program dla ciebie.
Wraz z nadejściem 10 urodzin firma Google wpadła na genialny plan. Zmiany sposobu postrzegania rzeczy. I oni to zrobią?

Nie. Każdy ma prawo uczestniczyć w tym największym wydarzeniu.

W trakcie kampanii w czwartek 25.09.2008 rano w CNN przedstawiciele firmy mówili :

„ Może to być coś wymagające najnowocześniejszej technologii, albo coś nadzwyczaj prostego, ale musi mieć oddziaływanie na nasz świat” dodając zaraz „wiemy, że na całym świecie jest tysiące pomysłów, genialnych pomysłów szukających wsparcia by w końcu zaistnieć i przynosić pomoc wszystkim”.
Pomysł, który wcześniej opisaliśmy o beczkach na wodę dla Afryki jest jednym z takich pomysłów jaki Google wskazuje, który może liczyć na wygraną.

Pod adresem www.project10tothe100.com każdy może przesyłać pomysły. Ale uwaga czas jest ograniczony. Można to zrobić tylko do 20 października. Każdy musi dokładnie opisać pomysł i odpowiedzieć na 6 pytań w tym – jeżeli Twój pomysł zostanie wybrana to kto zyska na nim najbardziej.

Komisja firmy Google wybierze do 27 stycznia 2009 roku 100 najbardziej obiecujących pomysłów. I tu uwaga – każdy pomiędzy 27 styczna a 2 lutym będzie mógł głosować na swój ulubiony pomysł. Następnie specjalne jury wybierze z tej setki 20 najbardziej ich zdaniem obiecujących idei i następnie do 5 zwycięzców. Jeżeli 5 wygra to każdy poza wsparciem firmy Google otrzyma po 2 miliony $. Jeżeli komisja wybierze 2 to każdy otrzyma po 5 milionów $ i tak dalej.

Firma prezentuje gałęzie dla których będzie to szczególnie ważne takie jak edukacja, promocja czystej energii, żywność, zdrowie.

Pamiętaj jeżeli Twój projekt wygra to dostajesz pełne wsparcie zarówno finansowe, jak i technologiczne firmy Google. Dodatkowo finałowe idee mogą liczyć na zainteresowanie ze strony sponsorów i organizacja charytatywnych z całego świata. 

Do dzieła. Rozwiązanie konkursu w połowie maja 2009 roku

Adres internetowy: 

project10tothe100.com

Foto: google

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top