Mobilne centrum nauki pomysłem na biznes

Budżety szkół, szczególnie w mniejszych miejscowościach, nie są za wysokie. Stąd często takiej placówki oświatowej nie stać na profesjonalne wyposażenie naukowe czy inne zajęcia pozaszkolne, które rozwijałyby dziecięce zainteresowania.. Dlatego grupa studentów z amerykańskiego uniwersytetu postanowiła coś z tym zrobić.

Wymyślili bus, SparkTruck, który wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do nauki, odpowiednie materiały edukacyjne czy technologiczne. Można tu znaleźć m.in. pistolety do klejenia, laserowe wycinarki, drukarki 3D czy różnego rodzaju narzędzia do majsterkowania.

Pieniądze na zaadaptowanie ciężarówki, zakup sprzętu zebrali sami, poprzez różnego rodzaju edukacyjne zbiórki i podjęcie współpracy z chętnymi firmami w zakresie sponsoringu, w zamian za ich reklamę. Zresztą cały czas można wpłacać datki na ich edukacyjną działalność poprzez ich stronę internetową.

To niewielkie, mobilne centrum nauki jeździ po całych Stanach Zjednoczonych organizując pokazy, warsztaty dla najmłodszych, którzy na własnej skórze przekonują się na czy polega ta cała nauka. Tym sposobem chcą zachęcić dzieciaki do nauki, zachęcić ich również do rozwijania swoich umiejętności, do odkrywania w sobie swoich pasji. A poza tym zrekompensować braki pieniędzy w budżetach szkół w małych miejscowościach.

W Polsce z pewnością są gminy, które z miłą chęcią zaprosiłyby takie mobilne centra nauki do siebie. Pomysł na biznes jak najbardziej ciekawy, praktyczny. W zamian za reklamę firm-sponsorów mógłby on swobodnie funkcjonować.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: sparktruck.org

Zdjęcia: sparktruck.org

 

Podobne artykuły:

Party Bus pomysłem na zyskowny biznes

fabulouscoach.com – czyli autobus do wynajęcia.

BUStaurant- luksusowa kuchnia na kołach

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top