Rower z drewna pomysłem na biznes

SplinterBike, bo tak nazywa się wykonana przez Brytyjczyka konstrukcja roweru, z drewna ma nie tylko ramę, ale również koła, kierownicę (a w tej roli kij od szczotki) no i oczywiście napęd. Przy napędzie, aby zachować drewniany charakter roweru, zrezygnowano z łańcucha. Problem przeniesienia napędu udało się obejść za pomocą drewnianych zębatek, przekazujących obroty korb na tylne koło.

Pierwszy model SplinterBike powstał jeszcze w 2011 roku. Został zaprezentowany podczas londyńskiej wystawy Power of Making. Obecnie jego twórca pracuje nad tym, aby rower był bardziej udoskonalony. Model SplinterBike Quantum dalej jest drewniany, ale dodatkowo mamy możliwość regulacji siodełka i ustawienia kierownicy.

SplinterBike Quantum, w skrócie nazywany również SBQ, składa się z 88 elementów, a praca nad nim od projektu, poprzez wycinanie części aż po produkcję zajęła ponad 1600 godzin ciężkiej pracy.

Obecnie konstruktor szuka sponsorów, aby mógł produkować je w większej ilości. Zanim jednak do tego dojdzie można wypromować swoją firmę, nazwisko czy adres strony internetowej. Ceny za jakie można to wykupić to odpowiednio: 820 zł, 110 zł i 55 zł. Uważamy, że pomysł ten świetnie sprawdziłby się na różnego rodzaju imprezach promujących ekologiczny styl życia. Bo w końcu zbudowany jest w 100 % z drewna.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: splinterbike.co.uk

Zdjęcia: splinterbike.co.uk

 

Podobne artykuły:

Niezwykły pomysł na reklamę

Rower świecący w ciemności

Solowheel czyli jednokołowy biznes

Przyczepki rowerowe dobrym pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top