MyFarm.com pomysłem na wirtualny ogródek

Na ciekawy pomysł wpadł Instytut Rolnictwa w portugalskim mieście Bejy. Otóż udostępnił on teren uprawny na realizację projektu ogródków działkowych, które nadzorowane są za pomocą monitoringu. Cała hodowla warzyw i owoców prowadzona jest przez internautów. Robią to za pomocą systemu kamer.

Ta niecodzienna hodowla rolna bardzo przypomina facebookową zabawę w Farm Ville. Różnica polega na tym, że rośliny tu uprawiane są w stu procentach prawdziwe. Wirtualny jest tylko system zarządzania grządkami i naszym poletkiem.

Działają tutaj, 24 godziny na dobę, kamery za pośrednictwem których internetowi ogrodnicy mogą na bieżąco kontrolować sytuację w ogrodzie. Wszystkie realne prace przy warzywach i owocach wykonują za internautów pracownicy instytutu rolnictwa. Komendy dla nich wydawane są za pośrednictwem poczty elektronicznej. Internauci mają wpływ na cały proces uprawy: od wyboru roślin i zamawiania ziaren, aż po odbiór w domu dojrzałych „własnoręcznie” wyhodowanych warzyw i owoców.

W wypadku brania udziału w projekcie MyFarm.com znajomość tajników uprawy roślin nie jest wymagana. Tym w naszym imieniu, jak wspomnieliśmy, zajmują się specjaliści. Za wynajęcie 50 metrów kwadratowych ziemi uprawnej oraz specjalisty płaci się co miesiąc 25 euro.

Projekt skierowany jest do pasjonatów ogrodnictwa z aglomeracji miejskich, którzy nie mogą sobie pozwolić na kawałek ziemi uprawnej. Dodatkowo mamy dostęp do zdrowych i ekologicznych produktów.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: myfarm.com.pt

Zdjęcia:
myfarm.com.pt

 

Podobne artykuły:

Domowy mini ogródek

Prepara czyli pomysł na kuchenny ogródek

easyBloom czyli kwitnący pomysł na biznes

Hotel dla roślin

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top