Velopresso – ekspres do kawy zasilany siłą mięśni pomysłem na biznes

Picie kawy raczej do ekologicznych nawyków nie należy. Bo: trzeba wyhodować, zebrać, przetransportować, wypalić, zmielić i zaparzyć ziarna kawy a do tego zużywane są ogromne ilości wody i energii. Dlatego absolwenci Londyńskiej Rayal College of Art, Amos Reid i Lasse Oiva zaprojektowali pojazd, poprzez używanie którego częściowo ograniczy się negatywne koszty dla środowiska podczas przygotowywania tego bardzo popularnego napoju.

Velopress to trzykołowy rower wyposażony w młynek do kawy, który zasilany jest energią pochodzącą z pedałowania. Jest on zaprojektowany tak, aby przygotowanie gorącej kawy było możliwe w dowolnym miejscu. Czyli żeby zmielić kawę należy wysilić mięśnie.

Minusem tego pojazdu jest to, że nie jest w pełni ekologiczny gdyż do podgrzewania wody wykorzystywany jest gaz z niewielkiej butli. Jak zapewniają autorzy, trwają cały czas prace, aby był on w całości zasilany odnawialną energią mięśni nóg mobilnego baristy. A dodatkowo pojazd ten może być wykorzystywany jako mobilna reklama.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: velopresso.cc

Zdjęcia: velopresso.cc

 

Podobne artykuły:

Coffeebrewer – kawa zaparzana w torebce

ZipWhip reklama na kawie

Piwo i kawa od Heinekena

Niezwykły pomysł na reklamę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top