Restauracja – toaleta pomysłem na biznes

Kto powiedział, że pomysł na lokal gastronomiczny ma być “normalny”. Ważne, aby działalność przynosiła zyski. I tym zapewne kierował się właściciel tajwańskiej restauracji Modern Toilet. Swoim wystrojem przypomina ona publiczą toaletę. Nie bez powodu knajpa ta trafiła na listę 10 najdziwniejszych tematycznych restauracji według CNN. Pomysł powstał, jak to opisuje właściciel Wang Zi-Wei na swojej stronie internetowej w momencie korzystania z toalety. A związane jest to z robotem z japońskiej bajki Dr. Slump, który lubił bawić się odchodami.

W restauracji Modern Toilet goście nie siedzą na tradycjnych krzesłach, tylko na sedesach. Stoły zrobione są z wanien. Jakby tego było mało, oprócz normalnych talerzy klientom posiłki podawane są w naczyniach kształtem przypominające mydelniczki, pisuary, miniaturowe sedesy. Napoje zaś podawane są w szpitalnych kaczkach. Mało? To dodamy jeszcze, że zamiast dekoracji na talerzach (w stylu jakiejś sałaty czy innych warzyw) obsługa umieszcza plastikowe odchody.

Niestety menu jest w języku chińskim. Więc dla kogoś, kto nie zna tego języka, zamawianie dania będzie polegało na wybraniu czegoś na chybił trafił. Oczywiście otrzymany posiłek będzie przypominał zawartość toalety. Ale na szczęście wygląd nie idzie w parze z jakością i jedzenie jest naprawdę bardzo smaczne. Wizytę w lokalu stanowczo odradzamy estetom.

Ceny w lokalu są umiarkowane. Przykładowy posiłek dla jednej osoby to wydatek 30-40 zł, za deser zapłacimy 10-20 zł. Wbrew pozorom to nie jest żart. Knajpa cieszy się bardzo dużą popularnością. Odwiedzają ją nie tylko klienci poszukujących niecodziennych wrażeń, ale również zakochani czy rodziny z dziećmi.

Konkurencja w gastronomii jest dośc duża. Dlatego, aby zachęcić klientów do odwiedzenia właśnie naszej restauracji, nie wystarczy zaserwować dobre jedzenie. W tym wypadku równie ważny jest ciekawy pomysł. Sukcesem może okazać się oryginalny lokal, który będzie się wyróżniał na tle innych. Może być nawet kontrowersyjny, jak w przypadku Modern Toilet. Bo nic tak dobrze nie działa na reklamę takiego miejsca jak mówienie o nim. W końcu każdy będzie sam chciał się przekonać, czy to co o nim mówią czy piszą jest prawdą.

 

Adres internetowy: moderntoilet.com.tw

Zdjęcia: moderntoilet.com.tw

 

Podobne artykuły:

Yogurtini- restauracja z pomysłem

Interaktywna restauracja pomysłem na biznes

Restauracja pełna smaków pomysłem na firmę

Nietypowe umieszczenie toalety

Bearrock – restauracja pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top