Te miasta trzeba zobaczyć

Wilno
Stolica Litwy. Władze tego miasta zaplanowały ponad 120 wystaw sztuki i 900 imprez o charakterze kulturalnym. Zbliżające się atrakcje to Noc Kultury i festiwal światła LUX w listopadzie.

Buenos Aires
W lutym odbyła się tam największa wystawa malarstwa francuskiego twórcy Marcela Duchamp’a. W nadchodzących miesiącach portowa dzielnica Puerto Madero zaprasza na pierwszy na świecie projekt designerski autorstwa Fosters & Partners. Dwusetlecie wyzwolenia się Argentyny spod dominacji Hiszpańskiej upływa co prawda w przyszłym roku, ale jest to świetna okazja żeby odwiedzić ten kraj zanim zajdą się tłumy.

Gdańsk
Nie wymaga reklamy. Wspaniałe miasto nazywane Krakowem 2009 roku.

Seattle
jest w tym roku gratką dla miłośników turystyki lub pracowników nadzoru hotelowego. W 2008 roku otwarty tam został Four Seasons, w styczniu 2009 pierwsi goście mogli podziwiać  nowego Hyatt’a a w połowie roku będzie miało miejsce otwarcie ekologicznego resortu „1”.

Fez
kulturowa kolebka Maroka. Wąskie uliczki tego miasta żyją z wszelkiego rodzaju handlu  i prowadzą do jednego miejsca-meczetu Karaouiyne zbudowanego w 859 roku.

Washington DC

z największą biblioteką na świecie (Library of Congress), Narodowym Muzeum Historii i Białym Domem jest miejscem, które każdy musi zobaczyć.

Kopenhaga
ostatnio została wyróżniona jako miasto numer 1 dla rowerzystów. Aż 36% jej mieszkańców codziennie korzysta z bicyklów w drodze do pracy  lub szkoły. Jest to miasto, w którym można śledzić światowe trendy z dziedziny innowacji i mody. Na potrzeby turystów powstało wiele gustownych moteli, które oferują usługi na wysokim poziomie za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Kapsztad

organizator pucharu świata w 2010 roku. Już w tym roku oferuje wiele atrakcji. Turyści będą mogli podziwiać odnowione stacje  i korzystać ze świeżo wyremontowanych obiektów. Dzięki korzystnemu kursowi wymiany walut jest to miejsce, które trzeba w tym roku odwiedzić.

Wiedeń
tegoroczny festiwal muzyczny zapowiada się owocnie. Aż do końca sierpnia będzie można podziwiać artystów światowej sławy grających pod gołym niebem w parku Schönbrunn.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top