Tradycja czy ekstrawagancja czyli wybór wizytówki

Sukces w biznesie zależy od umiejętności wyróżnienia się z tłumu. Klientom trzeba pokazać, że jest się lepszym niż konkurencja.

Wizytówki są przepustką do kontaktów biznesowych. Koniecznie muszą więc oddawać specyfikę biznesu i tożsamość przedsiębiorcy.

Dzięki nowoczesnej technologii dane kontaktowe można wydrukować, na każdej powierzchni: od drewna, poprzez, plastik, metal czy szkło. Obfitość rozmiarów i kształtów często jeszcze bardziej komplikuje podjęcie decyzji.

Zanim zdecydujesz się na ich wybór, rozważ wszystkie za i przeciw. Kluczowe pytanie brzmi: „Do czego ma posłużyć wizytówka?” Na pewno do przekazania danych kontaktowych i wywarcia wrażenia.

Ma ona jeszcze inne zadania. Wizytówka musi sprawić, że firma będzie podziwiana i nie popadnie w zapomnienie.

Nietradycyjne karty biznesowe dają się zauważyć. Te wykonane przez artystów, są trzymane przez wielu managerów i pokazywane innym jako ciekawostka.

Wizytówki drukowane na materiałach, które długo wytrzymają, kreują obraz odpowiedzialnego i godnego zaufania przedsiębiorstwa.
Niektóre z nich świetnie komponują się z działalnością firmy. Drewnianych kart używają często właściciele salonów meblowych.

Ekscentryczne wizytówki mają też inne ukryte walory. Ich tylna warstwa może się na przykład odklejać, co umożliwia łatwe i profesjonalne umieszczenie danych osobowych na katalogach i materiałach promocyjnych.

Przeciw „udziwnionym” wizytówkom przemawia ich koszt. Kolorowe są dwukrotnie, a metalowe czy drewniane prawie czterokrotnie droższe od tradycyjnych. Często mają one niestandardowy kształt, co utrudnia ich przechowywanie i znalezienie.

Jeżeli firma oferuje świetne usługi i produkty na pewno dobrze poradzi sobie na rynku wręczając czarno-białe wizytówki. Nie ulega to wątpliwości.

W branżach gdzie konkurencja jest zaciekła, lepiej wręczać niezwykłe karty z danymi firmy. Da to przedsiębiorcom przewagę na starcie, która w połączeniu z wysokim poziomem usług pozwoli na osiągnięcie długofalowego sukcesu. 

Przejdznaswoje.pl

Foto: davidairey.com

 

Zobacz też:

Talon na balon pomysłem na własny interes

Burj Dubai najwyższy budynek świata?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top