UglyDolls – brzydkie pluszaki pomysłem na biznes

David Horvath i Sun-Min Kim już od dzieciństwa marzyli by robić zabawki. 10 lat temu kiedy razem studiowali tworzyli ilustrowane rysunki z ich ulubionymi postaciami, które sami wymyślali. Mieli plan tylko nie wiedzieli jak i kiedy wprowadzić go w życie.

Gdy visa Kim na pobyt w USA się skończyła, dziwczyna musiała wracać do Korei. Jednak przyjaciele nie zerwali wspólnego kontaktu. Często pisali i wymieniali sie nowymi ilustracjami postaci. Pewnego razu Kim postanowiła przesłać zrobioną przez siebie zabawkę na wzór tych które rysowali. Przypadek chciał że znajomy Davida prowadził sklep z zabawkami i kiedy zobaczył ten prezent natychmiast zamówił 20 takich. Kiedy zamówienie dotarło do sklepu sprzedał wszystkie w ciągu jednego wieczoru.

Wtedy postanowili że zaczną produkować te brzydkie pluszaki. W ciągu następnych 18 miesięcy Kim szyła w Korei pluszaki i sprzedała łącznie 1800 sztuk!

Grupą docelową dla nich są ludzie w każdym wieku. Dzisiaj sprzedają swoje pluszaki w 2500 sklepów na całym świecie. Od marzeń do realizacji. 

Adres internetowy:

uglydolls.com

Foto:uglydolls.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top