Własna firma na topie

Może my Polacy , aż tak bardzo tego nie odczuliśmy przez ponad 40 lat komunizm mocno ściskał wszystkie wybryki działalności gospodarczej w naszym kraju. Jednak duża rzesza ludzi zaraz po upadku muru zabrała się do budowy naszego kapitalizmu – z większym bądź czasami mniejszym skutkiem.

Jednak w miarę wzrostu naszego wykształcenia, coraz więcej osób planuje otworzyć własną działalność gospodarczą. Niedawno przeprowadzone badania wskazują że ponad polowa obecnych studentów myśli o założeniu własnej firmy.

W Ameryce przeprowadzone podobne badania ( w końcu tu narodził się kapitalizm, dziś już wiadomo że prawiek każdy student myśli o założeniu własnej firmy, mało tego olbrzymia jak nigdy rzesza ludzi w wieku 65 lat otwiera działalność gospodarcza.

Imigranci otwierają średnio o 25% więcej firm niż narodzeni w Stanach mieszkańcy. W samym 2005 Amerykanie założyli aż o 30, 000 więcej firm niż w 2004 roku. Co to oznacza dla gospodarek – więcej innowacji, bycie bardziej konkurencyjnym jedna firma napędza inne, potrzebując technologii, serwisu, usług, wiedzy, sprzętu. Boom na małe firmy napędza inny boom na inne małe firmy służące tym pierwszym – tak właśnie postają giganci, budując bogactwo i dumę narodu.

Czas i na Ciebie byś spróbował i załapał się do pociągu. Według wielu analityków rok 2008 jest najlepszym dla zakładania nowych firm, ze względu na ilość oferowanych funduszy unijnych.

Przejdznaswoje.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top