Małe elektrownie wiatrowe pomysłem na biznes

Ludzie już mogą wybierać spośród wielu typów tych urządzeń do domowych zastosowań. Za około 33 000GBP wraz z montażem można zamówić sobie jedną w pewnej brytyjskiej firmie. Bardzo ładnie zaprojektowana, efektywna turbina świetnie nada się by podkreślić charakter naszego domu.

Dodajmy ekologicznego domu. Przedsiębiorstwo które je wytwarza nazywa się Quiet Revolution. Jedna taka elektrownia wystarczy by zasilić wszystkie urządzenia w domu i jeszcze sprzedać trochę nadmiaru energetyce, lub jak ostatnio pisaliśmy w Holenderskim pomyśle sąsiadom.

Inną ofertą jest mały i tani D400 StelthGen za 2600 GBP wraz z instalacją. Jest wystarczająco mały i cichy by go użyć w często odwiedzanych miejscach, gęsto zaludnionych. Jedno tego typu urządzenie produkuje tyle prądu aby pokryć 20% zapotrzebowania przez gospodarstwo domowe.

Jak pisaliśmy w innym artykule i odnosząc się do artykułów ekspertów, którzy twierdzą, że rok 2008 będzie należał do firm z branży ekologicznej, może warto założyć taką wspólnotę z sąsiadami i dzielić się wyprodukowanym prądem. Jeden ma dużą elektrowanie Quiet Revolution , a inni małe wersje. W zależności od zużycia i obecności mieszkańców wykorzystują cała czystą energię.

Ceny energii tylko będą wzrastać. Nie da się już zatrzymać tego trendu. W tym roku o około 12-14%!! Warto zainwestować już dziś by później nie mieć problemu. Klimat się zmienia i musimy także przyłożyć swoją rękę by temu zapobiec. Coraz więcej osób interesuje się i inwestuje w baterie słoneczne, elektrownie wiatrowe, spalarnie odpadów rolnych itp. Nie przegap swojej szansy.

Adres internetowy:

quietrevolution.co.uk 
stealthgen.com

Foto: quietrevolution.co.uk /stealthgen.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top