Latający samochód pomysłem na biznes
Czytaj także

Marzenia o latających samochodach mogą zacząć się spełniać. Od wielu lat, w różnych ośrodkach, trwają badania na takimi pojazdami. Obecnie jesteśmy już bardzo blisko. Na dowód tego przedstawimy pojazd, który nosi nazwę PAL-V One.

Gdy porusza się po drodze swoim wyglądem przypomina małych rozmiarów samochód sportowy, choć tylko z trzema kołami. To, co go jednak bardzo wyróżnia to śmigła, dzięki którym może wzbić się w powietrze. Obecnie maksymalna wysokość, na jaką może się on wzbić to 1200 m. Ale to i tak wystarczy, aby ominąć auta stojące w korku czy przebyć o wiele szybciej trasę. Napędzany jest silnikiem takim jak w samolotach. Tankować można na każdej stacji benzynowej.

Prędkość maksymalną jako może rozwinąć PAL-V One, zarówno na drodze jak i w powietrzu, do 180 km/h. Do startu i lądowania nie potrzebuje wiele miejsca więc taki manewry można wykonywać praktycznie wszędzie.

Pojazd ten jest cichszy niż standardowy śmigłowiec, ze względu na to, że wirnik główny ma wolniejsze obroty. Jest łatwy do opanowania, a specjalna technologia sprawia, że może być sterowany nawet wówczas, gdy zawiedzie silnik, ponieważ wirnik główny automatycznie trzyma obroty.

W tym roku PAL-V One wykonał pierwszy lot i europejska firma weszła w kolejną fazę rozwoju. Inżynierowie i specjaliści, którzy pracują przy tym projekcie rozpoczęli przygotowania do wprowadzenia go na rynek.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: pal-v.com

Zdjęcia: pal-v.com

 

Podobne artykuły:

Yotel- pozwala pasażerom na pracę i relaks

Podróżuj z / na lotnisko z Pingwinem.

Icon A5 pomysł na podniebny biznes

Aerofex krokiem w przyszłość

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

pal1.JPG pal2.JPG pal3.JPG