Samochód na powietrze?? Czemu nie!!

Pomysł ten ma wielu zwolenników, ale nie brakuje przeszkód do pokonania. Guy Negre – właściciel firmy, wynalazca – stworzył model CityCat, który
proponowany będzie w czterech wariantach zabudowy: Pick-up, miniVan,
TAXI i Family z których dwa ostatnie mogą pomieścić aż 6 osób.

Samochody spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i ważą zaledwie 750kg, a ich zasięg jest zdumiewający, bo nawet 200km przy jednym ładowaniu.

Tankowanie pojazdu odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy poprzez zastosowanie prądu elektrycznego, który wprawi w ruch kompresor, co zajmie nam ok. 5 godzin, lub ładowanie na stacji sprężonego powietrza, co zajmuje ok. 3min.Nadwozie produkowanie jest z włókien szklanych, choć można również zastosować włókna konopne. Rama pojazdu wykonana jest z aluminium, co znacznie obniżyło wagę pojazdu, a zbiorniki zamieszczone pod podłogą wykonane zostały przez Airbus’a, słynącego z produkcji największych samolotów pasażerskich.

Samochód robi ogromne wrażenie i zdumiewa tym, że w ogóle nie szkodzi na środowisko. Wręcz przeciwnie. Powietrze, które wydostaje się z rury wydechowej jest czystsze niż wcześniej dzięki zastosowaniu filtrów zapobiegającym dostawaniu się zanieczyszczeń do silnika.

Samochody te z powodzeniem można wykorzystywać w transporcie miejskim prywatnym raz jako eko-TAXI. Firma MDI zamierza wprowadzić również autobusy przypominające tramwaje łączone w wagony. Również przemyśle w zatłoczonych halach produkcyjnych wykorzystanie sprężonego powietrza wydaje się być „złotym środkiem”.

Pomyślmy jak przydatne było by wykorzystanie pojazdów z takim napędem na np. giełdach spożywczych, hipermarketach, giełdach kwiatowych, aglomeracjach miejskich, magazynach lub halach produkcyjnych.

Rewolucyjną informacja jest cena samochodu, który ma kosztować wg producenta ok. $13000 a koszty przebycia 100km wynosić będą ok. 1zł !!!

Takie samochody z powodzeniem można wykorzystać jako taxi. Wyobraźmy sobie taką Taxi na ulicy. Efekt murowany. Będąc właścicielem takiego Taxi możemy liczyć na pieniążki z reklam sięgające nawet 1500zł miesięcznie. Dodatkowe zyski będziemy czerpać jeśli posiadamy kompresor zewnętrzny, którym będziemy tankować nasz pojazd. Wszystko to ekologiczne i tańsze.

Przypuśćmy, że w godzinę obsłużymy dwóch klientów, którzy zostawią u nas 40zł za średnie kursy czyli około 10km każda. Nasz koszt trasy wynosić będzie 40 groszy. Pracując regularnie zakładając taki obrót miesięcznie zarobimy nawet 8000zł.

Pieniądze z reklam to nawet 10000zł przy czym koszty zakupu samochodu zwrócą się nawet po 5 miesiącach.

Wykorzystanie eko-pojazdów można z powodzeniem wykorzystać na giełdach kwiatowych, spożywczych i wielu, wielu innych dziadzinach. Eksploatacja samochodów zwróci się w stosunkowo krótkim czasie użytkowania dzięki bardzo niskim cenom „tankowania”.

Adres internetowy:
www.mdi.lu

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top