Niebieski zielony wehikuł

W czasie zeszłorocznych pokazów w Genewie Blue Car nie miał sobie równych. Pojazd będzie wyposażony w silnik elektryczny o mocy 50kW. W 6 sekund przyspiesza do 60 km/h, a jego prędkość maksymalna to 80 km/h. Samochód dzięki optymalnym wymiarom (3,5 metra długości, 1,7 metra szerokości i 1,6 metra wysokości) daje podróżującym dużą wygodę.

Jego serce to bateria wykonana z polimerów według najnowszych technologii. Prace nad jej kształtem i składem trwały od ponad 15 lat. Akumulator ten jest zdolny zmagazynować aż 5 razy więcej energii niż inne akumulatory o tej samej wadze.

Na dachu pojazdu umieszczono baterie słoneczne. Jedno doładowanie baterii daje możliwość swobodnego przejechania 155 mil (280 km). Według projektantów Blue Car został wykonany tak, żeby był jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Ma poruszać się prawie bezszelestnie. Ciekawostką jest dodatkowy klakson, który będzie miał bardziej stonowane brzmienie, tak aby kierowca mógł delikatnie zaznaczyć swoją obecność w obszarach miejskich.

Pininfarina i Bolloré Group planują wyprodukować w przyszłym roku 60 000 sztuk tego modelu.

Adres internetowy:
www.bluecar.fr

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top