Atuty i słabości, czyli rola outsourcing’u

Przyszły przedsiębiorca powinien szczegółowo przyjrzeć się otoczeniu, ale również samemu sobie. Według naukowców poznanie i zidentyfikowanie własnych atutów i słabości jest podstawą osiągnięcia sukcesu.

Osoby, które posiadają rozległą wiedzę w danej dziedzinie mogą same wymyślić innowacyjny biznes i wpaść na pomysł, który odmieni dana gałąź gospodarki.

Przedsiębiorcy, których główne atuty to marketing, logistyka czy finanse, powinni poszukać pomysłu na biznes gdzie indziej.

Przedsiębiorca powinien posiadać lub kupić każdą umiejętność potrzebną do prowadzenia prosperującego biznesu. 

Atuty, których nie się nie ma, można z powodzeniem pozyskać na zasadzie outsourcingu. Otoczenie biznesowe jest coraz bardziej skomplikowane i coraz szybciej się zmienia. Nie jest możliwe, żeby młodzi przedsiębiorcy byli geniuszami w każdej dziedzinie.

Pokorne i uczciwe podejście do własnej samooceny pozwoli na poprawna ocenę tego czego się nie umie. Pozwoli to na zatrudnienie pracowników lub znalezienie wspólników, którzy te braki uzupełnią i stworzenie grupy, która poradzi sobie w każdej sytuacji.

Firmy w fazie początkowej są często ograniczone finansowo i czasowo. Outsourcing fachowej firmy pozwoli na szybszą realizację zadań i szybsze poniesienie ewentualnej porażki. Jest to bardzo ważne ponieważ, wczesne wykrycie problemów da więcej czasu na poprawienie lub zmianę projektu. 

PrzejdzNaSwoje.pl

Foto: businessweek.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top