Biżuteria z pomysłem i…odciskiem palca

Pary, które znudziły się już szukaniem unikalnych wzorów lub nie chcą wybierać pierścionków ze sztampowych katalogów powinny zainteresować się tym pomysłem.

Brent Williams tworzy obrączki z wygrawerowanymi liniami papilarnymi partnera. Sama idea jest niezwykle romantyczna, a jego produkty cieszą się dużą popularnością.

Na życzenie artysta wysyła klientom specjalny zestaw do tworzenia odcisków palców. Narzeczeni, skanują następnie własne odciski i przesyłają drogą mailową. W oparciu o wzorzec i przy użyciu tradycyjnych technologii: wosku, odlewów itd., w atelier powstają srebrne lub złote obrączki.

Młoda para może też sama dostarczyć materiał: na przykład rodzinny pierścień lub sygnet, z którego po przetopieniu powstaną pierścionki. Nada to im prawdziwie niezapomniany charakter.

Odciski linii papilarnych mogą znajdować się po stronie zewnętrznej, tworząc porowatą fakturę. Mogą też być ukryte wewnątrz, wtedy obrączki pozostają gładkie z zewnątrz.
Ceny obrączek zaczynają się od 150$ (430 PLN). Atelier w Main oferuje szereg dodatkowych opcji takich jak unikatowe wykończenie, oszlifowanie, czy wygrawerowanie imion i dat.

Brent Williams prowadzi też 4 tygodniowe warsztaty, w czasie których uczy kursantów tajników sztuki i tradycyjnej obróbki kruszców.

Obrączki z wygrawerowanymi odciskami palców to niebywała okazja dla rodzimych jubilerów i artystów produkujących biżuterię.

Adres internetowy:

brentwilliamsdesigns.com

Foto: brentwilliamsdesigns.com

Czytaj też:

Nieśmiertelnik z polotem

Drugie życie kolczyków

Załóż własną firmę…ślubną!

Weselny poeta – przykładem sukcesu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top