Vontoo – chcesz też?

Jedno nagranie a tyle telefonów. Firma obecnie zatrudnia 25 osób i ciągle poszukuje nowych. Rozrasta się w bardzo szybkim tempie tworząc ciekawe produkty dla wielu firm. Obecnie nazywa się ich zbieraczami rachunków bo ich „system” wydzwania na zlecenie do „spóźnialskich” , którzy zalegają z płatnościami, a to za telefon, a to za kartę kredytowa itd.

Zależnie od zlecenia. Przedsiębiorstwo to ma swoją siedzibę w Indianapolis. Została założona w 2005 roku kosztem 1,5 mln $ zdobytych przez założycieli od funduszy Venture (w Polsce także aktywnych). Opłaty za usługi dla firm zaczynają się od 15$ za 100 – minutowych wiadomości do ponad 1 000 $ za 10 000 takich wiadomości.

Wszystko odbywa się automatycznie. Głosy można nagrywać jakie się chce. Może to być aktor, znajomy, ale z reguły piszą właściciele są to po prostu pracownicy firmy. Firma odkryła bowiem że ich automatyczne narzędzie doskonale sprawdza się w roli przypominacza o zaległych płatnościach. Ponad 1/3 wszystkich klientów firmy stanowią firmy chcące odzyskać nieściągalne rachunki.

A jakie zyski mają z tego firmy?

Większość z nich dzięki Vontoo zmniejszyła zatrudnienie i koszty w działach obsługi płatności o 50% – niewielkim kosztem przesyłania informacji o spóźnialskich do siedziby firmy. Ale dzięki ich narzędziu udało się podnieść współczynnik wpłat z tytułu zaległości o ponad 60%.

Zaufanie i bezpieczeństwo danych jest kluczowe. Dlatego po analizie firmy Business week umieścił podmiot na liście najlepszych i najciekawszych pomysłów na biznes w ostatnich latach w USA. A oni są sami na tym rynku.

W europie jest wiele firm, które mają problemy z zaległymi rachunkami. Warto się zainteresować taką możliwością stworzenia podmiotu obsługującego małe i średnie przedsiębiorstwa w sferze przypominania niskim kosztem o zaległych płatnościach.

Adres internetowy:
www.vontoo.com

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top