Baśniowe łoże z tropików

Absolwenci kierunków technicznych i miłośnicy ekologii chcieli pomóc zarówno przedsiębiorcom jak i gościom hotelowym. Ich wynalazek to samo-chłodzące łóżko z baldachimem.

Łoże o wdzięcznej nazwie Evening Breeze zapewnia ogromny komfort w czasie snu lub wypoczynku. Powietrze można schłodzić do wybranej temperatury, od lekkiego powiewu do tropikalnej nocy, i zaprogramować odpowiednią wilgotność. Przyjemny podmuch wydobywa się z wezgłowia i podbicia baldachimu. Dźwięk został zredukowany do minimum, tak aby zapewnić optymalny relaks. Całe łóżko spowija cienka jak mgła moskitiera, która daje ochronę przed insektami.

Wpływ wynalazku na środowisko jest nieoceniony. Evening Breeze ma o od 3 do 5 raza mniejszy pobór mocy niż tradycyjna klimatyzacja. Zmniejsza zużycie energii każdego pokoju hotelowego aż o 60 %. Przedsiębiorcy pozwala zaoszczędzić rocznie 1000$ (3000 PLN).

Hotelarz, który chce zapewnić swoim gościom wygodę, ale też w długim okresie zmniejszyć wydatki na energię musi się liczyć z kosztem 1800 Euro (8100 PLN) za łóżko. Na razie zdecydowali się na to właściciele obiektów z rejonu Karaibów i Afryki. We wrześniu w łoża Evening Bereeze będzie wyposażony każdy pokój luksusowego hotelu w Mozambiku.

Adres internetowy:
www.evening-breeze.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top