Solarne witraże pomysłem na zieloną energię

Panele tego przedsiębiorstwa w niczym nie przypominają topornych instalacji. Wręcz przeciwnie to małe dzieła sztuki, wyglądające jak nowoczesne witraże.

Firma Weranda solar została uhonorowana wieloma nagrodami, między innymi PICNIC Green Challenge. Pieniądze za zajęcie drugiego miejsca, 100 000 euro, zostały w całości przeznaczone na prace badawcze i udoskonalenie projektu.

Panele zostały tak zaprojektowane, aby można je było zawiesić na balkonie lub w oknie. Polecane są mieszkańcom nasłonecznionych apartamentów, ponieważ w takich lokalizacjach przyniosą najlepsze efekty. Inżynierowie wyposażyli je ponadto w innowacyjne zapięcia, które utrudnią demontaż niepowołanym osobom.

Przetworzona energia słoneczna może zostać wykorzystana do zasilania wszelkich urządzeń, które, można podłączyć do ściany. Każdy panel będzie generował około 60 watów energii na godzinę. System Veranda Solar może składać się z maksymalnie trzech paneli. 

Słoneczne ozdoby pojawią się w sprzedaży na początku 2010 roku. Planowana cena wynosić będzie od 600 do 800$ za cały system i będzie bardzo konkurencyjna. Celem przedsiębiorstwa jest propagowanie zielonej energii wśród zwykłych obywateli.

Panele są przystosowywane do napięcia w poszczególnych krajach a sprzedaż poza granicami USA ma rozpocząć się wkrótce. Veranda Solar, już teraz poszukuje chętnych do współpracy inwestorów ze wszystkich zakątków globu.

Adres internetowy:

verandasolar.com

Foto: verandasolar.com

 Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

Niebieskie dachówki pomysłem na słoneczny biznes

Eko-energia – pomysłem na biznes

Kieszonkowa moc czyli energetyczny biznes

Automaty do napojów zasilane słońcem

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top