Coffee Joulies – kawa idealna

Coffie Joulies to jeden z ciekawszych projektów, które spodobały się ludziom i dzięki temu ich komercyjna produkcja stała się faktem. Ogólnie mówiąc Coffee Joulies swoim wyglądem przypominają bardzo duże ziarna kawy. Wykonane są z nierdzewnej stali, a ich podstawowa funkcja to zapewnienie odpowiedniej temperatury kawy. Z tego obowiązku wywiązują się nadzwyczaj dobrze.

Po pierwsze, jeśli nasza kawa jest za gorąca, absorbują one zbędną energię cieplną co powoduje ochłodzanie kawy do temperatury odpowiedniej do picia. Patrząc w drugą stronę, jeśli kawa robi się zimna, uwalniają zgromadzoną na początku energię. Wówczas kawa jest utzymywana we właściwej temeperaturze dwa razy dłużej niż normalnie.

Dzieje się to wszystko dzięki specjalnemu materiałowi, dodamy, że nie jest on toksyczny znajdującemu się wewnątrz stalowych ziaren. Jest to tak zaprojektowane, że topi się on w temperaturze 60 stopni Celsjusza i podczas tego procesu absorbuje dużą ilośc energii. Gdy kawa się ochładza, Coffee Joulies ponownie krzepną uwalniając zmagazowaną w trakcie topnienia energię.

Jeśli chodzi o działanie Coffee Joulies to bardziej sprawdzają się w dobrze izolowanych naczyniach. Przykładowo w zwykłych kubkach ceramicznych odpowiednia temperatura kawy utrzymywana jest tylko kilka minut dłużej niż normalnie. Natomiast np. termosach czy kubkach termicznych ta odpowiednia temperatura może utrzymac się o kilka godzin dłużej.

Coffee Joulies działa nie tylko z kawą, ale również z innymi ciepłymi napojami np. czekoladą czy herbatą. Producent sprzedaje swój produkt w różnych zestawach. Ich przykładowe ceny podane są tutaj (sekcja: Dokumenty).

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: joulies.com

Zdjęcia: joulies.com

 

Podobne artykuły:

Przewodnik „Kawiarza” i nie tylko

Muzz na kawę na wynos.

Reklama w kawie- to nie żart.

ZipWhip reklama na kawie

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top