Conflict Kitchen – nietypowa restauracja pomysłem na biznes

Jedno z przysłów mówi „przez żołądek do serca” czyli w jaki sposób można zdobyć serce ukochanej osoby. Ale tą maksymą kieruje się również amerykańska restauracja z Pittsburga, Conflict Kitchen, która serwuje dania z krajów, z którymi to właśnie Stany Zjednoczone są w konflikcie.

Jest to bardzo popularna i ciesząca się dobrą opinią knajpa, która co 6 miesięcy zmienia swoje menu. Wówczas zmienia się kraj przewodni, a co za tym idzie zmienia się menu i serwowane dania. To oczywiście pozwala i daje możliwość na poznanie smacznych, ciekawych a czasem nawet egzotycznych potraw oraz co istotne pozwala zwrócić uwagę na problemy z terenów konfliktowych.

Do tej pory kuchnie jakie były dostępne w restauracji Conflict Kitchen to: wenezuelska, afgańska oraz irańska. Menu z jedzeniem z danego kraju jest przygotowywane razem z amerykanami pochodzącymi z danego kraju. Także zawsze jest ono dopracowane, ze wszystkimi szczegółami. Dodatkowo oprócz możliwość skosztowania nieamerykańskich potraw, restauracja organizuje różnego rodzaju dyskusje, panele oraz spotkania, które mają przybliżyć kulturę danego kraju. Obecnie, motywem przewodnim jest Kuba, a więc także i kuchnia kubańska. Następna w kolejce jest Korea Północna.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: conflictkitchen.org

Zdjęcia: conflictkitchen.org

 

Podobne artykuły:

BUStaurant- luksusowa kuchnia na kołach

Yogurtini- restauracja z pomysłem

Naleśniki wypiekane przez klientów przy stoliku

Interaktywna restauracja pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top