Coworking

Receptą na bolączki jest coworking czyli wspólna praca. 

Osoby, które wykonują wolne zawody, ale nie chcą być same mogą wraz z przyjaciółmi wynająć biuro lub kawiarnię z szerokopasmowym dostępem do internetu. 
Freelancerzy, którzy nie mają takich znajomości, mogą poszukać towarzyszy za pośrednictwem internetu lub jeśli wolą, zgłosić się do centrum coworkingu.

Wiele owocnych projektów narodziło się centrach coworkingu, które cieszą się rosnącą popularnością. Ich oferta jest zróżnicowana i dostosowana do różnych wymogów klientów.

  • Mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać z usług CoworkingClub, miesięczny abonament wynosi tutaj 450 PLN.
  • Krakowiacy, którym przykrzy się praca w domu, mogą zgłosić się do firmy Biura Na Godziny. W stolicy małopolski wynajęcie biurka kosztuje 290 PLN.
  • Na mieszkańców Wrocławia czeka Cocobar, w którym można pracować w motywującej atmosferze już od 450 PLN za miesiąc.
  • Coworkinglodz w Łodzi imponuje wystrojem wnętrz i przyjazną atmosferą. Miesięczny dostęp do biura wyceniono tu na 299 PLN.

Centra coworkingu powoli zaczynają powstawać też w innych miastach.

Na uwagę zasługuje amerykańska firma Green Desk, która stworzyła zielone centra coworkingu w Nowym Jorku. Zamontowano w nich specjalny system monitorujący i obniżający zużycie energii. Na dachu znajduję się ogród, a obok niego panele słoneczne. Na każdego nowego członka, przypada 5 drzew posadzonych przez organizację. W planach jest uruchomienie programu bikesharing i rozszerzenie działalności na inne miasta.

Ta forma pracy nie odbiera nikomu wolności i samodzielności w podejmowaniu decyzji. Motywuje natomiast do działania. Poszerza horyzonty i daje możliwość wymiany doświadczeń oraz pomysłów z innymi osobami. Coworking rozwija pracowników i sprawia, że są oni bardziej otwarci na nowe propozycje.

PrzejdzNaSwoje.pl

Adres internetowy:

biura-na-godziny.pl

cocobar.pl

coworkingclub.com

coworkinglodz.blogspot.com

green-desk.com

Foto: green-desk.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top