Zapisz pomysł na…ścianie- aktualizacja

Każdy kto brał kiedykolwiek udział w zebraniu czy burzy mózgów, wie jak ważne jest natychmiastowe zapisywanie pomysłów. Z reguły robi się to na białych tablicach umieszczonych w salach konferencyjnych. Dzięki IdeaPaint zapiski można robić już wszędzie.

Białe tablice są drogie, a ich rozmiar ogranicza ilość i wielkość notatek. Grupa amerykańskich studentów potraktowała to jak wyzwanie.

Kilka lat wytężonej pracy w laboratoriach chemicznych przyniosło upragniony efekt. Powstała farba, która przekształca każdą powierzchnię w odporną na zabrudzenia. Można nią malować: ściany, drzwi, kolumny, biurka i wiele innych. Pomalowane powierzchnie nabierają właściwości „starych białych tablic”. Można po nich pisać specjalnymi mazakami i wytrzeć szmatką.

Na rynku dostępna jest wersja PRO. Producent udziela 10 letniej gwarancji. Farba sprzedawana jest w pojemnikach w zestawie z wałkiem, mieszadłem do farby, otwieraczem do puszki i znakiem „Świeżo malowane”. Za jeden pojemnik, który wystarczy na pomalowanie 4,6452 m² powierzchni, trzeba zapłacić 199.50$ (~500 PLN). Gama kolorystyczna obejmuje 5 barw: biały, jasno szary, biały piasek, wrzosowy i jasny beż.

Niebawem na rynku pojawi się wersja CRE-8. Będzie to tańsza farba na bazie wody, objęta 5 letnią gwarancją. Będzie ona dostępna w 10 kolorach i pojemnikach różnej wielkości.

IdeaPaint jest świetnym rozwiązaniem dla szkół, sal konferencyjnych ale również dla małej przedsiębiorczości. Właściciele kafejek, na ścianach lub nad barem mogą umieszczać menu, przedszkolaki mogą do woli mazać po ścianie a gestorzy urzędów na powierzchniach pokrytych farbą zamieszczać aktualne ogłoszenia.

Chłopaki aż 4-lata rozwijali swój produkt, pozyskując ponad 1 mln $ od rodziny i prywatnych inwestorów. Ale juz podczas pierwszego pokazu  w trakcie targów dla architektów największy dystrybutor farb na świecie chciał je mieć w swojej ofercie.

Dziś ich farba pokrywa ściany w takich instytucjach jak CIA, Microsoft, Harvard, Comedy Central, Reebok i tysięcy domów na całym świecie.

Po dwóch latach działalności policzono że ponad 20 000 firm pokryło swoje ściany farbą Idea. To jest dopiero sukces. W dniu dzisiejszym całe przedsiębiorstwo to ponad 17 osób, a obroty się podwajają rokrocznie.

Farba została wyróżniona wieloma nagrodami między innymi za najlepszą innowację NeoCon oraz uhonorowana zieloną gwiazdą przez miesięcznik Interior Design.

Adres internetowy:

ideapaint.com

Foto: ideapaint.com

Czytaj też:

YrWall czyli pomysł na wirtualne grafitti

Tapety projektowane przez artystów

Świecący sufit pomysłem na interes

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top